У Чернігівському онкоцентрі за січень виявили рак у 112 людей, третина випадків – занедбані. Інтерв’ю

03 ЛЮТОГО 2022, 14:16

1500

У Чернігівському онкоцентрі за січень виявили рак у 112 людей, третина випадків – занедбані. Інтерв’ю

Валерій Зуб

А ви знаєте, які обстеження потрібно пройти саме вам? Про це та нові виклики в онкології із Заслуженим лікарем, головою Асоціації онкологів України Валерієм Зубом.

Щороку 4 лютого у всьому світі відзначається День боротьби проти раку. Цей день, як нагадування про те, наскільки небезпечні й поширені онкологічні захворювання , а також з метою привернення уваги до профілактики та раннього виявлення.

Наприкінці січня в соцмережі на сторінці голови Асоціації онкологів України, Заслуженого лікаря України Валерія Зуба з’явилися соціальні відеоролики із закликами профілактичних обстежень.

Така активна позиція не в новинку для Валерія Олексійовича, тому ми вирішили з перших вуст дізнатися, щодо ситуації в онкологічній галузі.

- Пане Валерію, невже дійсно настільки збільшилась кількість онкологічних хворих за останній час?

- Ситуація непроста, в першу чергу, мабуть, через ситуацію з ковідом. Тенденція зараз негативна, значно збільшилась кількість занедбаних випадків. Це дуже критично для проведення якісного лікування, в таких випадках шанси на повне одужання зменшуються.
Щодо цифр, то можу сказати найсвіжішу інформацію. Фахівцями лише одного медзакладу, Чернігівського медичного центру сучасної онкології, всього за січень рак виявлено у 112 людей! З них близько у 30% - занедбані випадки! І це ще не всі цифри, найближчим часом з районів також передаватимуть інформацію.

- Цифри вражають і лякають. Як же вберегтися?

- Єдиним дієвим ліками від раку залишається рання діагностика та профілактика. Тому цьогоріч ми з командою запустили чат-бот, який покликаний інформувати населення про обстеження, які їм необхідно пройти, відповідно їх віку та статі.
Пройшовши за посиланням-(Drzub.in.ua) можна отримати індивідуальні рекомендації та задати питання.

І багато людей цікавляться інформацією?

За перших декілька днів майже 1000 людей стали обізнаними про обстеження, які рекомендовано проходити Міністерством охорони здоров’я. Я буду дуже радий якщо люди серйозніше і уважніше будуть ставитися до свого здоров’я.

- Скажіть чесно, а на питання ви самі відповідаєте?

- Дивлячись наскільки складні питання. Намагаюсь по максимуму відповідати особисто. Хочу сказати, що було декілька моментів, коли читаючи про симптоми, які описують люди, мені хотілося кричати їм, щоб негайно йшли до онколога! В таких випадках, я розумію, що все ми робимо - правильно і допомагаємо людям.

Скільки працюватиме Ваш чат-бот?

- Це буде корисний інформресурс, де періодично транслюватиметься корисна інформація для всіх і кожного!

Крім такої соціально-інформаційної діяльності, які ще завдання ви ставите перед собою в сфері онкології?

- Багато вже зроблено. Наприклад, цьогоріч ми очікуємо закупівлю лінійних прискорювачів для всіх онкологічних закладів України, збільшили фінансування онкологічної служби та прийняли низку важливих законопроєктів. Але і попереду багато роботи. Вже критично довго ми працювали над створенням Національної стратегії контролю онкологічних захворювань. Доречі, МИ - це дуже багато різних фахівців! І все, що вимагалось від мене, як депутата та голови підкомітету для імплементації Стратегії вже зроблено, наразі чекаємо Міністерство. Участь у написанні документу взяли практикуючі онкологи зі всієї України, а також пацієнтські організації. Це буде не просто “стратегія для стратегії”, це не декларативний документ, а дієвий інструмент як для пацієнта так і для онкологічної служби в цілому. Це і про ранню діагностику й про обстеження, лікування і багато іншого.

- Валерію Олексійовичу, дякуємо за все, що ви робите та бажаємо Вам здійснення всіх мрій та реалізації планів.

- Дуже вдячний за побажання! Від себе хочу побажати всім міцного здоров’я, берегти себе та своїх близьких! Ну і звичайно, завжди вчасно проходити профілактичні обстеження! Адже рання діагностика рятує!

Спілкувалась: Саша Коробець

 

Схожі новини

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

ТОП-переглядів