Зрізав родючий шар ґрунту біля Стрижня

Лис 20, 13:57

4113

Зрізав родючий шар ґрунту біля Стрижня

Зрізав родючий шар ґрунту біля Стрижня

У Чернігові на земельній ділянці, яка розташована в прибережній захисній смузі річки Стрижень, зловмисник зняв родючий шару ґрунту. Екоінспектори встановили, що порушена земельна ділянка входить до території об’єкта природно-заповідного фонду «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина».Злочин зафіксували в рамках функціонування сервісу «ЕкоЗагроза». Це перший випадок екологічного злочину на Чернігівщині, який екоінспектори зафіксували за допомогою електронного сервісу.

У Чернігові зрізали родючий шар ґрунту біля Стрижня

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області зафіксувала перше повідомлення про факт екологічного злочину проти довкілля через застосунок «ЕкоЗагроза», яке стосується порушення вимог природоохоронного законодавства на території Чернігівської області.

Екологи встановили, що зловмисник зняв верхній шар ґрунту без дозвільних документів поблизу річки Стрижень на території РЛП «Ялівщина».

«Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища зафіксовано, що в результаті проведення незаконних робіт відбулось псування земель природоохоронного призначення та знищення рослинного покриву на площі біля 200 м2, що є порушенням вимог статей 61, 168 Земельного кодексу України, статті 89 Водного кодексу України та статей 6, 40 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», - повідомляють у Державній екологічній інспекції у Чернігівській області.

У Чернігові зрізали родючий шар ґрунту біля Стрижня

Завдяки спільним зусиллям фахівців Екоінспекції та залучених співробітників органів Національної поліції вдалося встановити особу порушника та притягнути його до адміністративної відповідальності. Зловмисник отримав штраф за порушення вимог природоохоронного законодавства. Крім того, Екоінспекцією обраховано розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок псування земель під час провадження діяльності, пов’язаної з порушенням родючого шару ґрунту в прибережній захисній смузі річки Стрижень, яку порушнику доведеться сплатити.

Довідково

Два місяці тому Міндовкілля України запровадило функціонування сервісу фіксації фактів заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу «ЕкоЗагроза». За допомогою сервісу кожен громадянин може подати електронне звернення щодо зафіксованого факту заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок надзвичайних ситуацій, подій, збройної агресії рф.

Автор: Віталій НАЗАРЕНКО

"Час Чернігівський" писав про екологію:

Схожі новини

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

Росіяни обстріляли прикордонну громаду Чернігівщини із мінометів - поранені двоє людей

Гру 02, 15:01

У Прилуках прийнято бюджет міста на 2024 рік

Гру 02, 14:21

Фото

У Ліверпулі на чернігівську лікарню зібрали 10,2 млн грн, а компанія Bayer пожертвувала €650 тис  на онкодиспансер

Гру 02, 13:09

ТОП-переглядів