Жителі Ніжинського району бʼють на сполох: річка, з якої вони пʼють воду, помирає

08 ЛИСТОПАДА 2023, 12:49

4115

Жителі Ніжинського району бʼють на сполох: річка, з якої вони пʼють воду, помирає

Жителі Ніжинського району бʼють на сполох: річка, з якої вони пʼють воду, помирає

У спільноті Крутівської громади оприлюднили світлини за 4 листопада поблизу села Печі, на яких видно як колись повноводний Остер перетворився у маленький потічок.

У групі висувають припущення - в цьому вина не лише природи, а й чиновників.

Сергій Сікачов:

- І все це робимо ми - люди. В гонитві за доходами. Чув, що ця проблема в першу чергу почалася від розорювання витоку річки в Бахмацькому району ненажерливими аграріями. Також дивився репортажі про те, що замулюється русло десь в Ніжинському районі. Короче кажучи, це не природній катаклізм, а штучно створена катастрофа колись судноплавної річки.

Ігор Карпенко:

- байдуже ставлення до річки як зі сторони шляхти (чиновники всіх рівнів), так і зі сторони посполитих. Була б річка в такому жалюгідному стані десь у Швейцарії…там би горло перегризли за неї…дбають за кожен струмок.

Сергій Швець:

- Так це не тільки з Остром, а і з багатьма річками, річки, які колись були повноводними, зараз пересихають.

Оля Папірянська:

- Якщо була проведена меліорація, тоді таке є явище на багатьох річках....

Журналіст Віталій Назаренко також зауважує: роль чиновників у тому стані, в якому опинився Остер - дійсно є. І виклав відео як доказ.

«Середня за визначенням, мала по-факту річка Остер помирає. Через байдужість місцевих чиновників, безвідповідальність чиновників з Деснянського БУВР, вирубку лісів, меліорацію, розорювання берегів... В даному випадку важливо просто регулювати шлюз. Це відрізок Остра між селами Омбиш та Печі Крутівської громади Ніжинського району. Ніжинці, не дивуйтесь тому, що у вашому Острі води немає».

Річка Остер на території Крутівської громади

Річка Остер на території Крутівської громади

Річка Остер на території Крутівської громади

Ремонтували шлюз

Стосовно шлюзу, а саме в руслі, чиновники навпаки доповідають - він таки ремонтувався. Навіть у жовтні цього року до Ніжина приїздила в.о. Голови Держводагентства Наталія Латиш - оглянути відновлений після капітального ремонту русловий шлюз на р. Остер.

Якихось конкретних висновків у відомстві не озвучили, обмежившись лише довідкою про те, що внаслідок військової агресії рф об’єкт зазнав суттєвих пошкоджень і був затоплений на 70 %.

Держводагентство, з метою раціонального використання бюджетних коштів, затвердило План заходів із захисту від шкідливої дії вод на 2023 рік, який передбачав виділення коштів на проведення капітального ремонту шлюзу.

Станом на жовтень роботи з капітального ремонту руслового шлюзу завершили, підрядник здійснював роботи з благоустрою території та інженерної мережі.

Нижче за течією на Острі відремонтували шлюз

Нижче за течією на Острі відремонтували шлюз

Воду брали на дослідження

У квітні цього року також фахівці Держекоінспекції України в області обстежували русло Остра. Але їх хвилював хімічний склад води. Створи річки, в яких відібрали зразки для подальшого дослідження, знаходилися на територіях Ніжинської, Козелецької та Остерської селищних територіальних громад.

За результатами ілабораторних вимірювань тоді зафіксували незначні перевищення вмісту органічних речовин за хімічним споживанням кисню (ХСК) та показників азотної групи. Однак більшість показників тоді знаходилися в межах звичайних показників для водойм рибогосподарського призначення.

Таке коливання показників характерні для паводкового періоду, коли підтоплюються значні території та до річок надходять значні об’єми вод поверхневого стоку з великих площ водозабірних територій. Проміром, із населених пунктів, полів або підприємств тваринництва, які можуть містити відходи, органічні рештки та залишки хіміʼ, що використовуються при обробітку сільськогосподарських угідь.

Джерело: спільнота Крутівської громади

 

 

                                                                             

Схожі новини

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

Фото

Військовий оркестр з Чернігова знявся у кліпі Зіброва

27 ТРАВНЯ 2024, 11:35

ТОП-переглядів