Як пройшла дегустація - розказали у 23-му інженерно-позиційному полку, де також служить і чимало чернігівців.
"Ситий воїн - сильний воїн"- так вважають військові кухарі Андрій та Сергій. Тому завжди ставлять перед собою завдання смачно нагодувати своїх побратимів.
Скуштувати "армійський обід" пощастило й відомому журналісту, телеведучому, гастроблогеру Костянтину Грубичу.
В одному із підрозділів 23 інженерно-позиційного полку Командування Сил підтримки Збройних Сил України кухарі пригощали гостя українським червоним борщем та дерунами, які були приготовлені в польових умовах.
Костянтин Грубич зауважив, що це один із кращих борщів, які йому доводилось куштувати. Деруни також припали до душі ведучому. До речі, попередньо ведучий куштував деруни з 1-ю танковою бригадою.
У 23-му інженерно-позиційному полку горді: легендарному телеведучому таки засмакувало.
Також нещодавно Костянтин Грубич написав великий пост - оду солоним та квашеним огіркам, якими, зокрема, так славиться Ніжинщина.
Зазвичай у складі розсолу для квашення огірків лише два головні інгредієнти - сіль і вода. Якщо оцет, тоді це вже маринування, а не соління. Щоб запустити процес здорової ферментації, свіжі овочі потрібно промити, змішати з сіллю, герметично укласти в ємності для бродіння і відправити в тепле місце.
Директор однієї з продуктових компаній Роман Козак каже, засолити можна лише ґрунтові огірки.
Роман Козак, підприємець:
- Секрет дуже простий і дуже довгий. Як правило, виробництво солоних квашених огірків – це заготівля. Це червень-серпень місяць. Дуже короткий термін. Саме в цей час вирощують польовий огірок. Саме він надається до квашення. Парниковий огірок, на жаль, не можна заквасити так, щоб він був легкий, хрумкий і смачний.
Сучасні ємності для квашення огірків або пластикові, або у кращому випадку дерев’яні. Класика жанру – соління огірків у добових діжах. Тому Костянтин Грубич радить шукати огірочки саме з дубової бочки
Роман Козак ділиться смачними рецептами:
- Це хрін, часник, кріп, гіркий перець, червоний, в залежності від технології це можуть бути різні інгредієнти, ну і звичайно сіль, і більше нічого, тільки сіль. Ніякого оцту, ніякого консерванту в огірки квашені не додається.
Заради більшої мікробіологічної безпеки Грубич радить купувати солоні огірки в окремому упакуванні – контейнерах, завакуумованих пакетах або скляних банках. Лише треба пам’ятайта різницю між маринованими і солоними огірками, у солоних немає оцту. Якщо купуєте огірки на вагу, то бажано їх якнайшвидше зʼїсти.
Якщо наважитеся засолити огірки самотужки, то знайте, що оптимальний розмір ґрунтових огірочків для цього – до 10 сантиметрів. Для квашення в домашніх умовах найкращий розмір огірка – це від 6 до 10 сантиметрів. Огірок, який менше 5 сантиметрів, трохи недорослий і більше годиться для консервації. Огірок, який більше 10-11 сантиметрів, має сім'яну коробку і не дуже надається для квашення.
"Час Чернігівський" писав про таке: