Журналіст Казанський поставив Чернігів за приклад киянам: бо тут взялися за відновлення бібліотеки для юнацтва

Тра 26, 12:41

687

Відомий український журналіст, який родом з Донеччини, Денис Казанський похвалив Чернігів за прагнення якнайшвидше відновити зруйновані внаслідок російських обстрілів історичні споруди. Мова йде про обласну бібліотеку для юнацтва.

«У Чернігові відновлюють історичну будівлю бібліотеки, частково зруйновану авіабомбою минулого року. Тут навіть Києву треба вчитися, бо історичний будинок, у який влучив «Шахед», так і стоїть розвалений, і жодних робіт там не ведеться», - похвалив чернігівців у власному телеграм-каналі Казанський, на якого підписано майже 80 тисяч фоловерів.

Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва була створена 1 лютого 1978 року. При бібліотеці діють центр правової інформації для молоді, молодіжний англомовний клуб «Languagetime», бібліотечний артцентр («LibraryArtCenter»), екоакадемія, артстудія.

Як відомо, в ніч на 11 березня 2022 під час облоги міста основна будівля бібліотеки зазнала значних пошкоджень внаслідок бомбардування російськими військами сусіднього стадіону. На подвір’я бібліотеки та стадіон поблизу ворожа авіація скинула три фугасні 500-кілограмові бомби. Снаряд, що впав на подвір’ї, зруйнував стіну бібліотеки та внутрішні перекриття.

Після влучання російської авіабомби

Весна 2023 року

У результаті 7 тисяч книжок фонду пропали. Постраждала також і будівля артцентру бібліотеки – у ній вибуховою хвилею було вибито вікна і двері, пошкоджено дах, нагадує сайт «ШоТам».

Минулого року стартувала програма з консервації будівлі. Цієї весни, за інформацією Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОВА, на об’єкті відновилися будівельні роботи. «Час Чернігівський» писав про це.

Роботи на об’єкті триватимуть з березня по вересень цього року. У планах: стабілізація автентичних елементів споруди, виконання необхідного обсягу досліджень, відновлення зовнішніх несучих стін та нового постійного даху.

Схожі новини

Російські війська обстріляли прикордоння Чернігівщини: горіли житлові будинки, декілька сіл без світла

Тра 27, 19:09

У річці Остер знижується рівень води - необхідно півтора мільйона гривень, щоб врятувати ситуацію

Тра 27, 16:08

Чотирирічного Богданчика бандити розстріляли разом з батьками в машині. Закопали в лісосмузі. За шість тисяч доларів

Тра 27, 15:18

Вiдео

Скандал у чернігівському футболі: дитячою школою «Юність» керує людина без спортивної освіти?

Тра 27, 12:52

У одному із судів Чернігова не встигають розглядати справи: нема кому

Тра 27, 10:54

У Бахмачі приберуть з карти міста вулицю та провулки Гомельські

Тра 27, 08:38

У Чернігові перепоховали бійця, який загинув торік під час оборони міста

Тра 27, 06:59

ТОП-переглядів