Жнива 2023: фермер з Лукашівки збирає пшеницю, яку сіяв без добрив, бо рятував зруйноване господарство

Сер 03, 10:49

1937

Жнива на Чернігівщині цьогоріч стартували 11 липня, коли вийшли у поля перші комбайни. У фермерському господарстві «Напорівське», що у Лукашівці, збирають врожай озимої пшениці на початку серпня.

Фермер Григорій Ткаченко слідкує за усіма процесами. Каже, що сіяти озимину торік довелося без добрив, бо на них не вистачило грошей. Основні кошти спрямували на відновлення зруйнованих рашистами приміщень господарства. Рік для фермера з Лукашівки був складним, але поступово стає на ноги.

"Ви знаєте, ми працювали у 2022 році з таким ентузіазмом і піднесенням, коли була звільнена територія. Але ми видохлися, бо підприємство зруйноване, пішло багато коштів на відновлення. Вчасно і згідно з технологіями посіяти не вдалося, всі роботи ідуть з запізненням, але маємо виконувати свої обов’язки, забезпечувати нашу армію", - каже Григорій Ткаченко, фермер.

Григорій Ткаченко

Багатьох аграріїв Чернігівщини турбує питання подальшого збуту зібраних зернових. Частину врожаю фермер Григорій Ткаченко продавав на експорт. Нині ж аграрії області опинилися перед складним вибором через заблоковані південні порти і високі затрати на транспортування до західних кордонів. Як вихід із ситуації фермер з Лукашівки бачить подальший розвиток власної переробки сільгосппродукції, що дасть змогу триматися на плаву.      

"Ми запустили на днях переробну лінію для виробництва пелет, як альтернатива вуглеводням. Автоматизуємо, стаємо підприємством, яке може виживати. Зацікавилися переробкою, бо часто забирають продукцію за безцінь, тому намагаємося створити переробку молока. Перший варіант – виробництво сирів з нашого молока, яке виробляється на нашому підприємстві", - розповідає фермер.

Через війну аграрїі Чернігівщини зменшили посівні площі в порівнянні з довоєнним періодом, але не суттєво. Засіяно понад 1 мільйон гектарів. Тож, у планах на 2023 рік зібрати 4 мільйони тон, підрахували в департаменті з питань агропромислового розвитку.

"Зібрано 22% зернових і 40% ріпаку, іде в тих темпах минулого року. Змінилася структура посіву культур, зменшилася зернова частка і збільшилася частка технічних культур. Орієнтовно буде зібрано 4 млн. тон, олійних - 1 млн. тон і картоплі - понад 1 млн. тон. До війни збирали 6 млн. тон", - прокоментував на брифінгу у Чернігівській ОВА Олег Крапивний, директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА.

Олег Крапивний

Держава теж у силу можливостей намагається стимулювати переробку сільгосппродукції. Зокрема, грантами за програмою єРобота – для створення таких підприємств. Цією нагодою вже скористалися 11 господарств Чернігівщини, отримавши 50 мільйонів гривень.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

Жов 04, 23:58

Пряма мова

Православні свята: день пам’яті св. князя Михайла та боярина його Федора

Жов 03, 20:39

Крокодил у придеснянських озерах: продовження історії

Жов 03, 18:17

Владислав Ситник із Менської громади возить військових на броньованому «Хаммері»

Жов 03, 15:33

У Коропській громаді – новий сімейний лікар-ендокринолог із Запоріжжя

Жов 03, 13:54

Продав трактор, щоб купити сину... баян! За 5 тисяч доларів

Жов 03, 12:35

У Менській громаді працює нова система оповіщення

Жов 03, 11:50

ТОП-переглядів