Жирохов: далекобійні удари по ворогу потрібні були ще вчора

28 ВЕРЕСНЯ 2024, 18:19

1064

Чепурний Арсен

Михайло Жирохов

У цьому випуску говоримо із Михайлом Жироховим про те, чому зупинився український наступ на Курщині, що входить у новий пакет американської допомоги, чи змінить війну дозвіл бити далекобійними ракетами по території РФ.

Дивіться відео або читайте текстову редакторську версію.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт, друзі! Продовжуємо говорити про ситуацію на фронтах російсько-української війни із військовим істориком Михайлом Жироховим. Вітаю, пане Михайле. Давайте почнемо з українського наступу на Курщині. Говорили минулого разу про це. Зараз він фактично зупинився, просування особливого немає. Чому так? І що взагалі там відбувається?

 - По -перше, потрібно сказати, що та інформаційна тиша, про яку ми з вами говорили на початку серпня, коли почалася операція, тоді вона відігравала на плюс, зараз вона відіграє на мінус. Тому що всю інформацію звідти, все населення, громадянське суспільство, воно, на жаль, має тільки з російських джерел. Офіційних зведень з Курського напрямку немає. Тому те, що там відбувається, це тільки якісь думки якихось російських "Z-воєнкорів". Я можу казати з неофіційних джерел, від людей, які там знаходяться. Знову ж таки, інформація йде із затримкою, тому що немає «Старлінку», немає певної такої інформаційної наповненості, до якої звикли навіть на фронті. Тому я можу сказати, що так, росіяни мали деякий успіх на лівому фланзі нашого угруповання, але зараз цей наступ призупинений. І зараз навпаки навіть є контрнаступальні дії в Глушковському районі, в напрямку Курчатова, навіть деякі населені пункти зараз знову відбиваються нашими військовими. Тому що після того російського контрнаступу був допоміжний удар в Глушковському районі і там зараз основні події, там розвивається власне сама операція.

 - Зараз доволі багато розмов, уже довгий час точиться про те, що Україні можуть дати дозвіл бити далекобійними ракетами по цілях у Росії, ракетами "Storm Shadow", в тому числі. Якщо цей дозвіл таки дадуть - що це дасть Україні?

 - Цей дозвіл потрібен був ще вчора, ще декілька місяців тому, коли в зоні ураження були російські аеродроми з літаками, носіями керованих цих бомб, які наносять найбільшої шкоди нашим військам. Зараз це теж важливо, але важливо вже з іншого напрямку. Напрямку знищення інфраструктури, напрямку військової інфраструктури, напрямку знищення логістики, російської логістики, якою підтримується це російське угруповання, яке наступає, наприклад, на Харківському напрямку, яке наступає на тій же Курщині. З цього ракурсу дуже важливо, але знову ж таки більш ефективно було декілька місяців.

 - Продовжуючи розмову про західну зброю: США затвердили новий пакет допомоги Україні. Що туди входить, який це вплив виявить на бойові дії?

 - Це так званий план Б. Тому що ті шість мільярдів, які зоставалися у бюджеті президента Сполучених Штатів, планувалося розтягнути ще на декілька місяців. Але Конгрес не підтримав це. І тому було прийнято таке рішення, що сьогодні ці шість мільярдів плюс 2.54 мільярди - це на розвиток фактично американської оборонної промисловості. Тобто це будуть замовлення розміщені, які будуть виконані там 2025, 26, 27, навіть по деяким позиціям, навіть 2028 рік. Оці шість мільярдів, вони будуть використані перш за все на боєприпаси. Розхід Хаймарсів він колосальний, ми це бачимо навіть по відео, яке є у відкритому доступі. Знову ж таки, втрати легкої бронетехніки. І те, що можемо говорити зараз, це те, що американці дають 150 бронеавтомобілів М117, наприклад. Це колісні такі машини. Американці дають додаткову кількість інженерної техніки. Тобто, це танкові мостовкладники. Це інженерна різна зовсім техніка. Ну і боєприпаси, боєприпаси, боєприпаси. Щось цікаве - це засоби ураження для F-16. Там на 110 кілометрів є певні такі системи. Поки не зрозуміло, якої саме модифікації. Вони бувають касетні, фугасні. Але 110 кілометрів для F-16 – це вже досить потужна зброя,

 - До речі, про F-16. Ви згадали, ая  хотів запитати. Ми з вами говорили про них дуже багато і дуже довго, їх довго чекали. Зараз вони в Україні, але чомусь про них особливо ніхто нічого не чує. Чи є у вас якась інформація, що вони взагалі роблять?

 - По-перше, це для росіян повинно бути сюрпризом. І говорити, коли буде вперше в використанні або вже у використанні F-16, ми у відкритому доступі точно не будемо. А по-друге, ми ж з вами розуміли, і я намагався це розповісти, що льотчики мали тільки базову підготовку. Тобто для того, щоб вони могли використовувати ті чи інші засоби ураження, їм потрібно ще доопрацювання. донавчанн на місці. Крім того, бачите, росіяни намагаються знайти місце базування. Буквально удари по Старокостантиніву, по Васильківу, по Коломиї. Це все в рамках програми, що росіяни використовують. Наприклад, використати "Кинджал" – це дуже дорого. А використати 4-6 "Кинджалів" за один залп – це означає, що вони мають таку жирну ціль і мають намагання знищити F-16 на землі.

 - Останнє питання – загальна ситуація на фронті, на лінії зіткнення, що і де відбувається?

- Це найбільш важке питання станом на зараз. Тому що ситуація дуже важка на певних напрямках, про які всі говорять, і всі, думаю, багато хто знає про дуже важку ситуацію у  Вугледарі. Станом на зараз поки що ми тримаємо місто. 72 бригада колосальними зусиллями тримає, але очевидно, що найближчими днями з міста буде відхід. Це буде команда на відхід, і з мінімальними втратами, я маю надію, буде на інших оборонних рубіжах це буде зроблено. Наскільки це важливо, зараз важко сказати, але очевидно, що будь-який провал на будь-якій ділянці це для нас такий дуже потужний удар. Щодо Покровського напрямку, про який ми говорили ще декілька тижнів тому, то зараз там російський наступ призупинений. Завдяки резервам - мінімум три бригади перекинуті Все призупинено, але говорити, що там спокійно і все добре, теж не можна, тому що росіяни все ж намагаються наступати. Дуже важка ситуація у Срібнянському лісі. Взагалі близька до критичної ситуація, наприклад, на Куп'янському напрямку. Все ж росіяни намагаються витиснути ЗСУ з лівого берега Осколу, річки Старий Оскол, витиснути і захопити, їм дуже важлива Куп'янська узлова залізнична станція для їх логістики, ось вони це намагаються зробити. Харківський напрямок, по Вовчанську продовжуються гойдалки, той же Агрегатний завод, він переходить з рук в руки, регулярно раз в три-чотири дні. Є там просування на інших напрямках, але такого, щоб, знаєте, прориву або таких якихось серйозних моментів, на жаль, поки що немає. Поки всі в очікуванні американської допомоги, всі в очікуванні, коли все ж таки спрацює закон про мобілізацію. Ті люди, яких мобілізували в червні, в липні, вони тільки проходять базову військову підготовку і вони з'являться на фронті тільки в жовтні і в листопаді, не раніше. Але, знову ж, тут починають діяти зовсім інші фактори, перш за все погодні. Ми знаємо, що осінь призводить до того, що логістика, особливо на Донбасі, вона стає, скажімо так, дуже поганою. Час, коли можуть літати дрони, він зменшується, зменшується світла частина доби. "Зеленка" зникне. Зараз ми ще бачимо зелене листя, але буквально через тиждень його вже не буде. Будуть певні обмеження, як на наступальні дії і, на жаль, на оборонні теж. 

***

Дивіться попередні версії програми "Воєнний Час":

Схожі новини

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

"Урожай хороший": чим живе "гарбузова справа" у прикордонній громаді

21 ЛИСТОПАДА 2024, 14:14

Навіки 24-річний: у громаді попрощалися із захисником, який поліг на Донеччині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 13:05

Помер відомий громадський активіст з Чернігова

21 ЛИСТОПАДА 2024, 12:39

ТОП-переглядів