Військовий оглядач назвав орієнтовну цифру мобілізованих на місяць

31 ЖОВТНЯ 2025, 16:06

3509

Чепурний Арсен

Війсьовий оглядач Михайло Жирохов із Чернігова

Війсьовий оглядач Михайло Жирохов із Чернігова

Як на 4-й рік повномасштабного вторгнення відбувається мобілізація в Україні? Новин про це небагато, особливо стосовно кількості призваних до війська. Запитали про це у військового оглядача Михайла Жирохова.

 - Перш за все, потрібно сказати, що демографічні можливості України менші, ніж РФ, якій ми протистоїмо. І друге питання, яке завжди є і про яке дуже багато хто навіть не говорить - у нас часткова мобілізація. У нас не тотальна, не загальна мобілізація, тому питання до того, скільки мобілізовано і коли мобілізовано, це питання виключно в компетенції Генерального штабу, який формує певні резерви, - каже експерт.

Стосовно конкретних цифр, то, за словами Жирохова, спиратися можна тільки на оціночні судження західних аналітиків, які не обмежені певними цими забобонами і законами.

- Вони [західні аналітики] говорять, що Україна зараз виходить на мобілізацію десь 30 тисяч людей в місяць. І цього, принаймні, достатньо для того, щоб утримувати лінію фронту в цій конфігурації, яка є. Звісно, що ми можемо про це дискутувати дуже довго. Для більшості людей, особливо для членів сімей тих, хто мобілізовані, і російська пропаганда, і, на жаль, наші внутрішні вороги, вони вкинули величезні такі вкиди, фейки, що до 5 мільйонів не знаходяться на обліку, виїхало ще півтора мільйона. Тобто ці цифри взагалі не корелюються з наявності чоловічого населення в Україні, тому що знаємо, що в 90-ті роки був величезний демографічний провал та й зараз загальна тенденція - мати одну дитину в сім'ї, і вона не дозволяє говорити про повноцінну мобілізаційну основу, - каже оглядач.

Жирохов припускає, що на четвертий рік війни мобілізаційний резерв вичерпується.

- Крім того, у нас, якщо пам'ятаєте, спочатку мобілізація була з 27 років, потім з 25, з історичної точки зору, ні одна країна в світі не вигравала війни чоловіками 25+.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Ворог продовжує вбивати дітей з Чернігівщини: за рік кількість жертв зросла

05 ЧЕРВНЯ 2026, 20:22

Вiдео

Чи загрожує Чернігову новий транспортний колапс і про які маршрути йдеться

05 ЧЕРВНЯ 2026, 19:04

Фото

10 днів тому зустрів 37-річчя в полоні і... повернувся додому: кого обміняли з Чернігівщини

05 ЧЕРВНЯ 2026, 18:08

Його витягали з поля бою пораненим, а він повертався на фронт: Камалія втратила брата на війні

05 ЧЕРВНЯ 2026, 17:18

«Дрон-ждун» атакував автомобіль «Укрпошти» на Чернігівщині

05 ЧЕРВНЯ 2026, 16:00

Зірковий таксист: прилучанку підвозив актор серіалу «Спіймати Кайдаша»

05 ЧЕРВНЯ 2026, 15:24

Фото

Удень Чернігів атакували російські дрони: є постраждалі

05 ЧЕРВНЯ 2026, 13:47

ТОП-переглядів