Засновник групи компаній "Текстиль-Контакт": «Ми запустили перше в Україні виробництво брезенту»

31 ЛИПНЯ 2023, 19:37

1657

Засновник групи компаній "Текстиль-Контакт": «Ми запустили перше в Україні виробництво брезенту»

Олександр Соколовський

Президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості Олександр Соколовський в інтервʼю виданню «Цензор.нет» розповів про новини галузі легкої промисловості.

Він зауважує: нинішній рік має чимало складнощів, і не лише через війну. Цього року у його фабрик замовлень було лише на кілька мільйонів гривень. У той час як у буремному 2022 зимової та літньої форми закуповувалося на десятки мільйонів гривень, в тому числі й Міноборони.

«Торік ми не працювали лише останні числа лютого. Навіть у березні, у Києві, коли активні бойові дії точилися поряд, ми робили. Це стосується і інших фабрик окрім чернігівських», - каже Соколовський.

Нещодавно в компанії презентували два інвестиційні проєкти у Рівненській області. "Текстиль-Контакт" планує залучити 7,8 млн євро на автоматичну швейну лінію у Рівному. Другий проєкт на Рівненщині більш ніж на 200 млн євро – це індустріальний парк HEMPY UA з вирощування та переробки промислових конопель, де компанія планує стати резидентом. Попри той факт, що на Чернігівщині ця культура росте чи не найкраще аніж деінде в Україні. Соколовський пояснює:

«У нас в Чернігові в березні 2022 року були прильоти. Одне наше підприємство (текстильне) на жаль розбомбили – кілька тисяч квадратних метрів вигоріло. Цю фабрику ми вже відновили. Вигідно викупили обладнання з польських виробництв, які закрилися в ковід. Наразі там, крім безліч спеціальних та постільних тканин, запустили перше в Україні виробництво брезенту. Ми працюємо, де б ми не знаходилися».

Але для інвесторів місце розташування підприємства надважливе. Тож в цьому плані прикордонна Чернігівщина з двома країнами-агресорами поруч - виглядає менш привабливо, аніж західна Рівненщина, хоча і там поруч теж білорусь.

В Рівненщину партнери ще готові інвестувати, але чим ближче до рф, тим складніше, говорить бізнесмен.

Щодо технічної коноплі, то їй підходять грунти саме Чернігівської, Рівненської, Сумської областей та частково Житомирської.

«Це велика наша конкурентна перевага. У Європі попит на одяг та взуття з конопель у рази перевищує пропозицію, але технічна конопля там майже не росте», - говорить про перспективи цього виробництва Олександр Соколовський.

"Час Чернігівський" писав про бізнес: 

Схожі новини

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

Як відбувається придбання квартири: головні етапи

16 КВІТНЯ 2024, 10:47

Фото

Виробник чернігівської вівсянки цьогоріч сподівається на хороший врожай

16 КВІТНЯ 2024, 10:20

ТОП-переглядів