Засновник групи компаній "Текстиль-Контакт": «Ми запустили перше в Україні виробництво брезенту»

Лип 31, 19:37

1289

Засновник групи компаній "Текстиль-Контакт": «Ми запустили перше в Україні виробництво брезенту»

Олександр Соколовський

Президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців легкої промисловості Олександр Соколовський в інтервʼю виданню «Цензор.нет» розповів про новини галузі легкої промисловості.

Він зауважує: нинішній рік має чимало складнощів, і не лише через війну. Цього року у його фабрик замовлень було лише на кілька мільйонів гривень. У той час як у буремному 2022 зимової та літньої форми закуповувалося на десятки мільйонів гривень, в тому числі й Міноборони.

«Торік ми не працювали лише останні числа лютого. Навіть у березні, у Києві, коли активні бойові дії точилися поряд, ми робили. Це стосується і інших фабрик окрім чернігівських», - каже Соколовський.

Нещодавно в компанії презентували два інвестиційні проєкти у Рівненській області. "Текстиль-Контакт" планує залучити 7,8 млн євро на автоматичну швейну лінію у Рівному. Другий проєкт на Рівненщині більш ніж на 200 млн євро – це індустріальний парк HEMPY UA з вирощування та переробки промислових конопель, де компанія планує стати резидентом. Попри той факт, що на Чернігівщині ця культура росте чи не найкраще аніж деінде в Україні. Соколовський пояснює:

«У нас в Чернігові в березні 2022 року були прильоти. Одне наше підприємство (текстильне) на жаль розбомбили – кілька тисяч квадратних метрів вигоріло. Цю фабрику ми вже відновили. Вигідно викупили обладнання з польських виробництв, які закрилися в ковід. Наразі там, крім безліч спеціальних та постільних тканин, запустили перше в Україні виробництво брезенту. Ми працюємо, де б ми не знаходилися».

Але для інвесторів місце розташування підприємства надважливе. Тож в цьому плані прикордонна Чернігівщина з двома країнами-агресорами поруч - виглядає менш привабливо, аніж західна Рівненщина, хоча і там поруч теж білорусь.

В Рівненщину партнери ще готові інвестувати, але чим ближче до рф, тим складніше, говорить бізнесмен.

Щодо технічної коноплі, то їй підходять грунти саме Чернігівської, Рівненської, Сумської областей та частково Житомирської.

«Це велика наша конкурентна перевага. У Європі попит на одяг та взуття з конопель у рази перевищує пропозицію, але технічна конопля там майже не росте», - говорить про перспективи цього виробництва Олександр Соколовський.

"Час Чернігівський" писав про бізнес: 

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів