Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

04 ЖОВТНЯ 2023, 09:36

2420

З новою силою спалахнув конфлікт між міською військовою адміністрацією та міською радою. Цього разу каменем спотикання стали земельні питання, ухвалені депутатами ЧМР під час сесії 13 вересня.

Голова ЧМВА Дмитро Брижинський вимагає скликати позачергову сесію. Привід - «вирішення питання, що мають суспільно важливе значення та є невідкладними в умовах діючого режиму воєнного стану», - це цитата з посту очільника військової адміністрації, оприлюдненого у соцмережах.

Простіше кажучи, на сесії депутати мали б підтримати спорудження на ділянці міської землі підстанцій та котелень для передачі електричної та теплової енергії, будівництва закладів охорони здоровʼя та соціальної допомоги, обʼєкту укриття тощо. Однак натомість, як зазначається у листі Брижинського, це рішення не набрало чинності, тому важливі питання лишаються невирішеними.

Відповідно до спільного розпорядження секретаря Чернігівської міської ради та начальника Чернігівської міської військової адміністрації, Регламенту ЧМВА Дмитро Брижинський звернувся до тимчасово виконуючого обов’язки міського голови Олександра Ломако з вимогою скликати позачергову сесію Чернігівської міськради для вирішення питань, що мають суспільно важливе значення та є невідкладними в умовах діючого режиму воєнного стану.

Чернігівською міською радою 13 вересня 2023 прийнято рішення № 34/VІІІ-28 «Про надання дозволів на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, технічних документацій із землеустрою юридичними та фізичними особам». Воно передбачало реалізацію ряду важливих суспільних питань.

«Однак пункт 10.2 вказаного рішення суперечив діючому земельному законодавству та порушував ч. 3 ст. 20 Земельного Кодексу України, тому мною не був затверджений. А рішення загалом не було введено в дію виконавчими органами. Саме тому я звертаюся з вимогою скликати позачергову сесію міської ради та вирішити нагальні питання міста без порушення Закону», - зауважив Брижинський.

На сайті МВА зазначається, що рішенням Чернігівської міської ради № 34/VIII-28 від 13.09.2023, зокрема, вирішувалися питання, що мають суспільно важливе значення та є невідкладними в умовах діючого режиму воєнного стану, а саме:

  • надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на земельну ділянку, орієнтовною площею 0,2485 га, по вул. Ціолковського, 26 для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії з подальшою передачею земельної ділянки в оренду;
  • надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, орієнтовною площею 1,8000 га, по вул. Володимира Дрозда для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання з подальшою передачею земельної ділянки в постійне користування;
  • надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки, на яку поширюється право строкового безоплатного сервітуту на земельну ділянку (кадастровий номер 7410100000:01:003:0123) з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги, по вул. Елеваторній, 6 для інших земельних сервітутів (для будівництва захисної споруди цивільного захисту - споруди подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційного укриття) з подальшим укладенням договору сервітуту.

Однак у зв’язку із тим, що рішення Ради не набрало чинності, то зазначені питання залишилися невирішеними.

Також у проєкті рішення на сайті ЧМР йдеться і про те, що у планах депутатів було проголосувати за зміну цільового призначення іншої ділянки по вул. 1-ї танкової бригади, 5а - з «для розміщення та експлуатації обʼєктів і споруд телекомунікацій» на «для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з обʼєктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури». Це той самий пункт 10.2, який суперечить земельному законодавству і який заветував Брижинський.

Попри нейтральний тон звернення голова МВА, в.о. міського голови Олександр Ломако, через наближені до нього канали комунікації, досить нервово прокоментував звернення.

Депутати всі ці важливі питання вже ухвалили. Щоб вони запрацювали потрібна не позачергова сесія, а права рука та голова. Я сподіваюся, що все це на місці у керівника військової адміністрації. Ніякої позачергової сесії через земельні питання ми збирати не будемо, - сказав Олександр Ломако під час загальноміської наради відреагував на прохання Брижинського провести позачергову сесію для вирішення земельних питань.

Також чиновник повідомив, що міська рада готується до планової сесії в кінці жовтня. 

"Час Чернігівський" писав про сесію міської ради, на якій заради грошей спровокували конфлікти: У Чернігові між рідними загиблих розпалили суперечку щодо облаштування поховань воїнів.

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів