З піском з Корюківщини та зі світлом. Як перезимували у Менському зоопарку?

02 БЕРЕЗНЯ 2023, 16:21

1445

Єдиний на всю Україну зоопарк у сільській місцевості також зіткнувся з неабиякими труднощами цієї зими. Найпершою ж складністю є необхідність одночасного піклування про понад тисячу тварин. Адже в зоопарку на 01.03.2023 року облікується 1038 голів тварин 146 видів.

Інша складність - перебої з електрикою. Чимало тварин - з теплих країв, а отже, у чернігівських холодах не виживуть.

Для вирішення проблем з теплом, коли відключали світло, обласна військова адміністрація виділила генератор, повідомляє директорка комунального підприємства Зинаїда Максименко. 

«В подальшому зоопарк був підключений до іншої електромережі і світло не відключалось. Отже, тварини пережили зиму в теплих, комфортних умовах. Іншим тваринам, не потребуючих особливого тепла, копитного відділу поліпшували умови утримання глибокою підстилкою соломи або тирси, яку завозили з Корюківського району, та піску. Кормів на зимівлю було достатньо заготовлено, придбано згідно договорів по системі Прозоро, публічні закупівлі. Своїми силами для збагачення організму тварин вітамінними кормами заготовляли гілки та розкидали по вольєрах», - коментує очільниця.

Також вже 10 років функціонує програма опіки над тваринами. Це дає можливість кожній небайдужій людині здійснювати безкорисну допомогу зоопарку. Торік така підтримка була буквально на вагу золота, адже дозволила забезпечити харчуванням і ветеринарними послугами великих і рідкісних тварин, чиє утримання і без того недешеве.

Найвідоміші тварини під опікою - це лев Слава та крокодил Гена. Вони теж пережили зиму добре. Без потрясінь, інформує пані Максименко:

«В Менському зоопарку в програмі опіки взяли участь 10 опікунів. Під опіку попали, зокрема, і такі тварини як лев, крокодил, зебра, мавпочки та інші. Ці тварини, відчуваючи їх опіку, ведуть себе більш впевнено і поїдають всю їжу, напевно, знаючи, що саме до них проявляється більше любові та турботи від опікунів: голови військової адміністрації Чауса Вячеслава Анатолійовича, голови Менської ОТГ Примакова Геннадія Анатолійовича, фізичної особи Максименка Віталія Михайловича та інших…».

Так, в холодну пору року зоопарк не міг похвалитися натовпом відвідувачів. Та й у період блекаутів і повітряних тривог навряд чи це було б можливо. Тож, дохід у закладу нині мізерний.

Однак зоопарк вже розпочав підготовку до теплих весняних та літніх днів, до зустрічі з відвідувачами.

«Проводимо косметичний ремонт приміщень та вольєрів, профілактичні заходи. А тварини вже почали народжувати своїх малят, першими з яких з’явилися муфлони, віслюк, рацька та симпатичний шотландський хайленд», - коментує директорка.

Хайленд - це гірський різновид корови, вкритої густою шерстю. Рацька - це порода овець, їхня характерна ознака – довга шерсть і спіралеподібні роги.

Також поступово почали виходити зі сплячки і ведмеді.

"Час Чернігівський" писав про зоопарк у Мені:

Схожі новини

Вибух у Чернігові: що кажуть у поліції?

22 ЖОВТНЯ 2024, 22:02

Тікаючи з Чернігівщини, росіяни кілька днів ховалися в місцевих погребах у Великій Дорозі

22 ЖОВТНЯ 2024, 21:33

Недолікувавшись, знов виходив в бій: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

22 ЖОВТНЯ 2024, 18:21

Фото

У військовому шпиталі в Чернігові міняють дах

22 ЖОВТНЯ 2024, 17:13

Вiдео

За тіньовий бізнес Чернігівщини всерйоз візьметься поліція і ТЦК ?

22 ЖОВТНЯ 2024, 16:07

Колаборант-чернігівець загинув у Сирії

22 ЖОВТНЯ 2024, 15:45

Ракета не здетонувала, впала на території сільгоспугідь на Чернігівщині

22 ЖОВТНЯ 2024, 14:28

ТОП-переглядів