Як війна змінила життя у Менському зоопарку

29 ЧЕРВНЯ 2022, 19:51

1964

На вулиці – спека, тварини у менському зоопарку повільно пересуваються, багато сплять і взагалі намагаються триматися більше в тіні. Відвідувачів у звіринці зараз мало. Переважно місцеві. Приходять помилуватися маленькими тваринами, які нещодавно з’явилися на світ, а також їх погодувати.

"Багато тварин нових народилося прийшли подивитися мавп любимо кормити красиво тут. Люди здалеку їдуть, а ми можемо кожен день ходим",  - каже Вікторія, відвідувачка Менського зоопарку.

Ніна Володимирівна доглядає за копитними тваринами. У родині шотландських корів весною було поповнення. Таким, як хайленди – навпаки спекотно. Однак тваринам дають багато води, соковиті овочі і траву.

"Народилася дівчинка півтора місяці тому є і папа у другому відділі. Спеку не любить ніхто, жарко. Вода є, трава є, сіно є, вони доглянуті, ховаються у затінок, бо жарко",  - розповідає Ніна Володимирівна, працівниця Менського зоопарку.

Тварини родом з Африки почувають себе при температурі + 34 в тіні досить комфортно.  А от ведмедів доводиться навіть поливати водою. Їм найважче переносити спеку , кажуть у звіринці. Та це не єдина проблема зараз. Через війну тварини стали більш полохливими. Сильно їх лякає звук сирени повітряної тривоги. 

"Найтяжче у спеку переносять ведмеді, деякі види копитних,  їм буває важко. Більше наливаємо води, обливаємо ведмедів, частіше напуваємо 3-4 рази на день. Багато тварин через сирену лякаються. Є ведмідь – місця собі не находить, стукає у двері і бігає по вольєру".  - каже Зінаїда Максименко, директорка Менського зоопарку.

Війна загалом зруйнувала нормальне життя зоопарку. Стало менше відвідувачів, а з цим і надходжень на утримання тварин, є проблеми із постачальниками ветеринарних препаратів. Та вихід знайшли завдяки опікунству над тваринами. Багатьом вже знайшли опікунів серед керівників обласної військової адміністрації та менської міської ради. Та будь-хто охочий може допомогти з утриманням тварин і отримати за це у вдячність - безлімітний квиток у зоопарк.

"Видається договір опіки, сертифікат. Мають право родинами приходити, хоч кожного дня дивитися чи належним чином опікуємося, робити зауваження. Будь хто може. Хотілося,щоб більше було під опікою. Це  була б допомога зоопарку", - каже директорка.

У Менському зоопарку оновили вхід. Мріють про повернення добрих часів, коли тут було повно радісних та задоволених відвідувачів, які від спілкування з тваринами отримували заряд позитиву та гарного настрою.

Читати також: Чаус за лева, Примаков за крокодила: як допомогти тваринам менського зоопарку у війну

Схожі новини

"Нас було 360. До сьогодні дожили близько 30": ліквідатор аварії на ЧАЕС розказав про роботу на даху зруйнованого реактора і наслідки опромінення

26 КВІТНЯ 2024, 17:17

Громада Чернігівщини збільшує суми допомоги для ТрО та ЗСУ - до 54,5 млн грн

26 КВІТНЯ 2024, 16:14

Хлібзавод на Чернігівщині везе товар навіть в обстрілюване прикордоння

26 КВІТНЯ 2024, 15:09

У ТРЦ «Hollywood» звітують: купівельні настрої в регіоні пожвавилися

26 КВІТНЯ 2024, 14:03

Соцпрацівниці Чернігівщини до підопічних їздять на електроскутерах - дирчики китайські, заряджають вдома

26 КВІТНЯ 2024, 12:41

Жителі Масанів в Чернігові обговорюють, коли там відкриється «Сільпо»

26 КВІТНЯ 2024, 11:35

Ліки, будматеріали, медичне обладнання та продукти: у Чернігівській ОВА аналізували тендери по Чернігову та громадах

26 КВІТНЯ 2024, 11:20

ТОП-переглядів