Юлія Свириденко переконана: наступного року вітчизняна економіка зросте на 15,5%

Вер 06, 16:11

636

Економіка України має стабілізуватися протягом наступного року та зрости на цілих 15,5% у 2023 залежно від розвитку військових подій у війні проти росії, заявила перша віце-прем’єрка та міністерка економіки країни в інтерв’ю Reuters.

Юлія Свириденко сказала, що урядовці складають макроекономічні прогнози перед початком наступного місяця переговорів з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми кредитування.

Спілкування вийшло у цікавій обстановці - у підвалі Кабміну, оточеному мішками з піском. Пані Свириденко говорить, що поточні прогнози валового внутрішнього продукту на наступний рік коливаються від подальшого скорочення на 0,4% до росту на 15,5% після падіння десь на 30-35% цього року внаслідок війни.

"Ми розуміємо, що маємо підтримувати економіку в русі. Дуже важко робити нові прогнози через невизначеність. Це повністю залежить від військового сценарію", - додала Свириденко.

Хоча міністерка відмовилася уточнювати, яку суму Україна потребуватиме від МВФ, вона сказала, що нова програма має бути «відносно масштабною» і її потрібно швидко узгодити, щоб допомогти вивільнити кошти від інших кредиторів і заспокоїти інвесторів.

Олег Устенко, старший радник президента Володимира Зеленського з економічних питань, каже, що позика МВФ у розмірі 5 мільярдів доларів на 18 місяців може слугувати якорем для більшого пакету на 15-20 мільярдів доларів від інших кредиторів.

Приблизно ця сума, яку голова Нацбанку Кирило Шевченко визначив як цільову для фінансування від МВФ протягом двох-трьох років, хоча експерти кажуть, що така велика сума дозволить Україні значно перевищити «ліміт виняткового доступу» до кредитування фонду.

Попередня кредитна програма України з МВФ на 5 мільярдів доларів була скасована в березні, оскільки МВФ схвалив екстрене фінансування на суму 1,4 мільярда доларів з декількома умовами в перші тижні війни, яку росія зве «спеціальною військовою операцією».

Україна, яка страждає від наслідків міграції 7 мільйонів людей і втратою мільйонів інших, які втекли до Європи, готується до того, що, ймовірно, матиме жорстку зиму, позначену дефіцитом енергії, зростанням інфляції та загостренням гуманітарної кризи.

Свириденко також закликала країни-донори та інституції виконати свої обіцянки щодо допомоги.

Україна отримала 12,7 мільярдів доларів міжнародної бюджетної підтримки від інших країн та інституцій після вторгнення росії, і очікує, що до кінця року надійде ще 14 мільярдів доларів уже обіцяної допомоги, сказала вона.

«Для нас дуже важливо продовжувати отримувати цю фінансову допомогу — і допомогу загалом — від наших партнерів», — сказала вона. «Ми боремося за цінності, важливі для Європи та Сполучених Штатів».

Час Чернігівський повідомляв про відновлення роботи підприємства у Чернігові: На чернігівській текстильній фабриці будуть виробляти до 10 тис погонних метрів тканин

Схожі новини

Вiдео

Родинам чернігівців, що втратили житло, держава придбала 21 квартиру

Вер 30, 18:14

Вiдео

Воєнний час із Михайлом Жироховим: Чи готується новий наступ на Чернігівщину, ЗСУ оточують Лиман, де російські резерви?

Вер 30, 12:43

"Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради

Вер 30, 10:49

У Сновську за грантові 1,9 млн грн обладнали медкабінети та маніпуляційні

Вер 30, 10:10

Спецтема

Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє

Вер 30, 10:08

Російська армія обстріляла дві громади на прикордонні Чернігівської області: ситуація станом на ранок 30 вересня

Вер 30, 08:28

Майже половина чернігівських айтішників, які виїхали через війну, планують повернутися до міста

Вер 30, 06:21

ТОП-переглядів