Якщо ми не допоможемо, то люди виїдуть і не повернуться: волонтери Чернігова продовжують відбудовувати житло

03 ГРУДНЯ 2023, 12:29

1313

Волонтери Об’єднання добровольців «Бо можемо» не припиняють відновлювати зруйноване ворогом житло у Чернігові

З настанням зими волонтери Об’єднання добровольців «Бо можемо» не припиняють відновлювати зруйноване ворогом житло у Чернігові. Цей будинок на Бобровиці будують майже з нуля. Звели стіни, накрили дах. Вже перейшли до внутрішніх робіт. Обігріваються невеличкою пічкою.  

ʼСуміші - вони працюють при певних температурах. В цій плюсовій температурі мають відбуватися. Підготовка - і будемо штукатурити майбутню ванну кімнату із кухонною зоною. В минулу зиму нас було трошки більше. В минулу зиму були на відкритому повітрю. Переходимо до вузькопрофесіних робіт. Працювати з лазерним нівеліром, шуткатуркою, електрикою складніше. Треба навики. Тут відточуємо і допомагаємо іншим", - каже Андрій Галюга, керівник об’єднання добровольців «Бо можемо».

Андрій Галюга, керівник об’єднання добровольців «Бо можемо»

Андрій Галюга

"Працюю в ІТ 6 років. У вільний час приїзжаю сюди і освоюю нову професію. Цікавлять історії родин. Якщо ми не допоможемо, ми їх можемо втратити, вони виїдуть за кордон і не повернуться. Тоді не буде сенсу міста і держави. Який сенс міста і держави без мешканців?" - пояснює Олексій, волонтер об’єднання добровольців «Бо можемо».

Олексій, волонтер об’єднання добровольців «Бо можемо»

Олексій

"Подобаєтся класти блоки, самостійна і фізична робота. Краще, ніж ходити до тренажерного залу. На 2-3 години можу відволіктися.

Люди працюють. Гарно бухгалтера штукатурять. Класно інженери прикручують стелі, непогано у проектуальників виходить працювати з рамами, вікнами, дверима.

Втомилися чи не втомилися? Раніше волонтерство було трендово. Зараз є нерозуміння. Коли начальник каже: чого туди їздиш? Чи жінка каже: чого не з нами телевізор дивишся і не приносить гроші?

Людям треба донести, що бути корисним суспільству краще, ніж дивитися телевізор. Від того нічого не зміниться. Отримаєш навики, досвід, будеш відчувати себе корисним. Одна спрва - запрошувати, інше – у людини має бути це всередині. На це має бути підтримка і сімї і решта" - пояснює мотивацію Андрій Галюга, керівник об’єднання добровольців «Бо можемо».

Добровольці "Бо можемо" допомагають відновлювати житло чернігівців

"Час Чернігівський" писав про справжніх волонтерів:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів