«Виїжджають, а їх вішають на ланцюгах»: Ірина Чорна вивозить з Грем’яча покинутих собак та котів

19 ЛИСТОПАДА 2023, 11:45

12907

«Виїжджають, а їх вішають на ланцюгах»: Ірина Чорна вивозить з Грем’яча покинутих собак та котів

Ірина Чорна з врятованим песиком. А в сумці — кіт (його видно, якщо придивитися)

31-річна Ірина ЧОРНА вивозить тварин з Грем’яча, що в Новгород-Сіверському районі. Село на кордоні з росією. Через річку, через ліс, напряму — кілометр. Зараз під обстрілами кожного дня.

— Везу десятьох, — каже телефоном 7 листопада зранку Ірина. — Живі скелети. У Блистові (Менщина) лишаємо великого пса. У Чернігові — меншу. Кошеня завозимо в Киїнку. В Іванівці дівчата беруть на перетримку тварин, а потім шукають родини. Якщо їх не врятувати зараз, їх чекає загибель. Тварини голодні, дикі і налякані.

Бабуся досі в Грем’ячі, хочемо вивезти. Їй 84 роки. Глуха й обстрілів зовсім не чує. Здоров’ям слабка. Мені, певно, простіше відловити всіх тих диклявих, кусючих собак, ніж умовити її виїхати. Їздити постійно і сидіти під обстрілами не кайф, а жестяк.

Доки буду їздити, стільки й годуватиму тварин. Друзі, знайомі скидають мені від 10 до тисячі гривень. На ці гроші купую корм. Тисяч на 12 уже точно закупила. Підійшла до місцевих, прошу: «Ось корм, підгодуйте тварин, вони не винні, що власники покинули їх». У відповідь: «Чого маю годувати чужих?»

Ворог спостерігає зверху. Якщо щось не сподобається, може вдарити. Улітку машину поставила біля двору бабусі, під деревом. Шість днів була, і весь цей час над автівкою висів їхній дрон. Збивати його не можна. Бо туди одразу буде приліт. Місцева копала на городі, пролетів дрон, кинула лопатою і попала. Увесь урожай викопали, 120 мін. А коли виїжджала,  гатили по дорозі. Падало і ззаду, і спереду. А я закрила очі і давила на педаль газу. Молилася, аби панорамний скляний дах мого «Пежо» не впав на голову.

— Не боїтеся?

— Інколи можу впасти на землю. Або сховатися в якусь хату. Вірю в долю. Та і ховатися немає куди. Погребам тим по сто років.

Учора, 6 листопада, було страшно, як ніколи.

— Скільки покинутих тварин у Грем’ячі?

— Точно сказати важко, з пів сотні точно. Трапляється, вішають на ланцюгах і мотузках котів, собак. Одна справа, коли виїжджаєш за кордон, немає куди подіти. А як сидиш у сусідньому селі, не можна перевезти з собою?

* * *

Поки Ірина не вивезе бабусю, час від часу буде їздити в Грем’яч. І возити корм, аби підгодувати покинутих тварин. Тих, кого зможе впіймати, вивезе. А хто хоче допомогти, ось номер карти: 5168 7450 1874 9314.

Авторка: Юлія СЕМЕНЕЦЬ, "Вісник Ч", фото зі сторінки Ірини Чорної

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Як вибрати дитячу коляску: все, що потрібно знати батькам

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:42

У військо пішли 46 в'язнів Менської виправної колонії

25 ЧЕРВНЯ 2024, 17:13

У ТЦК в Чернігівській області змінились контактні телефони

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У громаді на Чернігівщині жителів прикордоння заселяють у модульні будиночки

25 ЧЕРВНЯ 2024, 16:17

Фото

У Чернігові інноватори виготовляють накладки на протези і переробляють пластик

25 ЧЕРВНЯ 2024, 15:18

Цивілізована вбиральня запрацювала у прикордонній громаді. Містяни відгукуються по-різному

25 ЧЕРВНЯ 2024, 14:12

Ексчиновниця Чернігівської ОДА планує стати професійним кармологом

25 ЧЕРВНЯ 2024, 12:38

ТОП-переглядів