«Якби ми не зупинили коректно завод - пів Чернігова не було б»

Лют 18, 18:00

6351

Чернігівська броварня випустила документальний фільм про ті дні, коли місто знаходилося в російській облозі, про те, як тоді вижило саме підприємство, як виживали і працівники, які залишилися в обложеному місті. Документальну короткометражну стрічку «Нездоланні» показали 7 лютого в Берліні на передпоказі.

Прем‘єра картини відбулася у рамках гуманітарного німецького проєкту «Schana Menschen für Menschen», який опікується допомогою цивільним українцям.

Подивитися фільм можна і на YouTube. За кілька днів його вже переглянули понад 80 тис разів.

У фільмі розказали і показали як постраждало підприємство, як воно відновлюється після російської блокади, як виглядає зараз, і як сюди повертаються працівники.

Тривалий час тут лишалися чимало робітників. Наглядали. Дбали про безпеку. І все це попри авіанальоти, попри втрату власних домівок, ризики тощо. Бо хоч скрізь і творився хаос, спочатку саме підприємство потрібно було зупинити. І зробити це безпечно.

Андрій, майстер зміни:

«Буфера під пивом знаходяться під вуглекислотою. Та же сама вода йде, це аміак, пара, все треба було перекрити, убезпечити…».

Євген Ворожко, директор броварні:

«Ми все зробили правильно, зупинили виробництво дуже коректно».

Андрій:

«Якби ми його не зупинили і було б ракетне попадання, то пів Чернігова, я думаю, точно була б проблема… пів Чернігова не було б».

25 березня на території підприємства був масштабний ракетний приліт. Чимало будівель, обладнання зазнали нищівних руйнувань.

Через влучання таки стався витік аміаку, за інформацією рятувальників, тоді ще за пару кілометрів до заводу у повітрі відчувався сильний запах цієї речовини, ані під’їхати, ані дихати було неможливо. Тоді сталося три загорання - майданчик готової продукції (~3000 кв м), технологічне обладнання з іншого боку палало, здебільшого, куди потрапляли уламки та снаряди - там і починало горіти.

Під час обстрілу були пошкоджені 5 виробничих дільниць підприємства.

Тож, у броварні є і своя історія відновлення буквально з попелу.

Нині підприємство відновило свою роботу. За даними Ab InBev Efes Ukraine продукція під брендом «Чернігівське», а також інші напої, вироблені саме на броварні у місті над Десною, є у всіх крупних торгових мережах України.

"Час Чернігівський" писав про збитки бізнесу в Чернігові через російську агресію: Чернігівська броварня поки розливає власне пиво у… Дніпрі.

Схожі новини

Вiдео

У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном

Бер 21, 20:31

На Чернігівщині СБУ ліквідувала нарколабораторію - ділки збували психотропні речовини в особливо великих розмірах

Бер 21, 18:21

Як буде сіятися цього року Прилуччина: як впливає на це гуманітарне розмінування та цукровий буряк?

Бер 21, 17:22

У Чернігові п'яний сумчанин їздив за кермом вантажівки

Бер 21, 16:38

Фото

У громаді на Чернігівщині висадили дві тисячі сосен

Бер 21, 15:57

Спецпроект

Що потрібно і малим, і великим: розмова з тими, хто залишився працювати на Чернігівщині

Бер 21, 15:38

Вiдео

Масштабні пожежі охопили Чернігівщину через спалювання сухої трави і сміття

Бер 21, 13:56

ТОП-переглядів