Розбирання завалів і допомога у відбудові зруйнованого житла - один із напрямів роботи "Армії відновлення". Це державний проєкт залучення людей через центри зайнятості до суспільно корисних робіт, у даному випадку в співпраці з волонтерською організацією "Бо Можемо".
Учасники "Армії відновлення" отримують заробітну плату, страховий стаж і всі соціальні гарантії. А, скажімо, на відновленні житла ще й за бажання можуть оволодіти навичками будівельника. При цьому партнерські організації - такі як "Бо Можемо" - продовжують працювати як волонтери.
Ніна Винник, косподарка, яка будує для себе в Новоселівці тимчасове житло, і сама працювала разом з онуком та з волонтерами "Бо Можемо" - допомагала односельцям. Тож вона знається на цьому, і задоволена роботою учасників "Армії відновлення".
Ніна Винник
Спрямовані центром зайнятості громадяни посилюють організацію "Бо Можемо", яка при цьому зберігає свій волонтерський статус.
Ще один потужний напрям роботи "Бо Можемо", до якого приєднуються учасники "Армії відновлення" - це плетіння маскувальних сіток для Збройних Сил.
За проєктом "Армія відновлення" Чернігівська філія Обласного центру зайнятості спрямовує громадян на роботу, крім об'єднання "Бо Можемо", ще до кількох партнерських організацій.
"Час Чернігівський" писав про відбудову:
- Як іноземні волонтери відбудовують житло на Чернігівщині
- Допоможе церква та волонтери: у Чернігові відбудовуватимуть зруйновану Бобровицю
- Життя повертається в зруйноване село: у Ягідному за кошти Латвії волонтери почали відбудову повністю знищених будинків
Джерело: "Північна Брама"