Ветеранська політика на Чернігівщині: скільки учасників бойових дій в області і що влада може їм запропонувати

05 ЛЮТОГО 2024, 20:15

1133

Іван Ващенко розповів про ветеранську політику на Чернігівщині

Іван Ващенко розповів про ветеранську політику на Чернігівщині

Думати про те, як забезпечити ветеранів належною допомогою та підтримкою кожного і кожну (не забуваймо і про родини загиблих захисників), – треба вже зараз.

На 1 січня 2022 року на території області обліковувалося близько 14 тисяч учасників бойових дій. Зараз про конкретну кількість ветеранів та ветеранок війни мова не йде, втім очевидно, що після нашої перемоги їх буде набагато більше.

Що зараз відбувається на Чернігівщині в цьому плані – розповів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко в програмі "Праймвечір. Акценти" на "Українському радіо – Чернігівська хвиля".

«У 2018 році утворено Міністерство у справах ветеранів. Якраз тоді і починає формуватися ветеранська політика, – каже Іван Ващенко. – Роботу з ветеранами ніколи не зупиняли. Зараз, на мою думку, вона має підсилюватися. Адже війна закінчиться і нам доведеться мати справу з великою кількістю ветеранів. Основними напрямами саме в підтримці ветеранів держава бачить медичну, психологічну та професійну реабілітацію, перепрофілювання, навчання, залучення грантів тощо. Тобто ми маємо лайтово, поступово «занурити» людей у цивільне життя».  

До процесу має бути залучена кожна ланка суспільства, в тому числі органи влади всіх рівнів та громадські організації. Адже, на переконання посадовця, певні проблеми з комунікацією у ветеранів війни є не тільки у суспільстві, а й у родині, коли близькі люди не знають і не розуміють, як правильно спілкуватися з людиною, яка повернулася з фронту.

«Це окремий напрям роботи, що також у сфері нашої уваги. Ми вже реалізуємо пілотний проєкт «Відновлення», працюючи з ветеранськими родинами. Плануємо його масштабувати на всю область», – зазначив Іван Ващенко.

Корисним буде й досвід іноземних країн, флагманом серед яких заступник голови ОДА вважає США: держава на різних рівнях допомагає військовим максимально адаптуватися до цивільного життя, знайти застосування своїм навичкам. Звісно, ж все це підкріплюється значним фінансовим ресурсом.

Питання підтримки ветеранів постійно підіймається під час спілкування з міжнародними партнерами, які, за словами Івана Ващенка, мають наміри допомогти у сфері медичної реабілітації. Наразі ведеться пошук приміщення, охочі працювати лікарі вже є.

Ведеться в області і робота щодо створення так званого вікна ветерана у кожному ЦНАПі.

«У першу чергу, це не про послуги. Це про повагу і про увагу, тому що людина, яка повернулася з війни, яка повернулась з фронту, має відчувати максимальний комфорт і максимальну увагу до себе», – наголосив Іван Ващенко.

Іван Ващенко зазначив, що ветеранська політика повинна набувати обертів як в обласному центрі, так і в районах області. Тому зараз розглядається низка рішень, що дійсно дозволять зрушити процес на місцях. Зі свого боку, ОВА не відкидає жодної співпраці в цьому напрямі з громадською організацією, фондом чи  об'єднанням, чиї ініціативи направлені на конструктивний результат.

Джерело: Чернігівська ОВА, прес-реліз

"Час Чернігівський" писав про таке: НАШІ ЛЮДИ: ветеран війни про заняття спортом після протезування і власний бізнес

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів