10 родинам з Іванівської громади благодійники зводять нове житло

15 ЧЕРВНЯ 2023, 09:18

2211

Ольга Іванівна, постраждала жителька с.Анисів

Ольга Іванівна з Анисова втратила своє житло у березні минулого року, коли село обстрілювали російські окупанти. Нащастя залишилася жива. Її будинок перетворився на згарище після потрапляння снаряду. Більше року жінка мешкала у знайомих та  родичів, але весь цей час мріяла про відбудову.    

 

"Я кожен день була у дворі, а на ніч ходила до сватів і бачила як горить Количівка. Важко переживали і не знали, що може ще хуже бути. У нас на початку села стояли танки, наче охороняли нас, наче були в безпеці. А 9 березня прибігла сусідка і каже, що таке робиться, ховайтеся. Подзвонила донька і сказала, що хата горить. Потім виїхали в Авдіївку і де тільки не були", - згадує Ольга Іванівна, постраждала жителька с.Анисів.

Ці конструкції, на яких люблять відпочивати чотирилапі, для нового модульного будинку, що незабаром встановлять благодійники для Ольги Іванівни. А виглядатиме він у зібраному вигляді ось так, як на цьому відео.

Поки ж на подвір’ї пані Ольги залито фундамент під нове житло.

"Після того як все привезли - в мене відчуття, що матиму хату. Не зручно щось просити. Але у 70 років залишилася ні з чим, то дуже рада", - каже Ольга Іванівна.

Село Лукашівка – одне з найбільш постраждалих від ворожого вторгнення. Неподалік наші воїни мужньо тримали оборону. Внаслідок боїв, було багато загиблих і поранених серед мирних жителів. А це залишки будинку Леоніда Вікторовича. Снаряд влучив у метрі від стіни. Люди, які були всередині, дивом вижили і змогли сховатися у погребі.    

"Нас було троє в хаті. Показував, де ямка. Жінка вискочила сюдою. Ми в комору, потім в погріб. Напроти хата теж горіла в 10 ранку", - розповідає Леонід Вікторович, постраждалий житель с.Лукашівка.

Для Леоніда Вікторовича теж благодійники зведуть новий будиночок. Самотужки пенсіонер ніколи б не зміг відновити батьківську хату, в якій народився і прожив понад 60 років.

"Сам би я ніколи не зрробив. Ні здоровʼя, на роботу не піду ноги хворі. Дякую Володмиру - старості і волонтераам, не покинули нас", - каже Леонід Вікторович.

Леонід Вікторович

Наразі в Анисові, Лукашівці та Количівці благодійники планують встановити модульні будиночки для 10 родин, які постійно мешкають в цих селах і погодилися на таку пропозицію.

"У нас виявило бажання з нашого старостинського округу 7 сімей. Проїхали побачили. Вони заливають фундамент ставлять блоки, 2 кімнати, людина може ставити ліжко стіл. Це не те, що було, але може жити і обустроїти життя", - каже Володимир Ігнатенко, староста Анисівського старостинського округу.

Володимир Ігнатенко

Незабаром почнуться основні роботи зі збору конструкцій. Протягом літа будинкочки будуть готові. Попереду ще великий обсяг робіт, адже для постраждалих потрібні ще меблі, сантехніка, прилади опалення.

"Час Чернігівський" писав про відновлення житла:

Схожі новини

Вiдео

Підірвали банк у Чернігові і втекли: поліція показала відео затримання грабіжників

30 ТРАВНЯ 2024, 19:33

Весняна посівна на фініші: аграрії Чернігівщини - у трійці лідерів

29 ТРАВНЯ 2024, 17:22

Фото

Перша віцепремʼєрка-чернігівка на виставці пожтехніки мимоволі прорекламувала продукцію з Прилук

29 ТРАВНЯ 2024, 16:41

Фото

Публічний простір з'явиться у громаді на Чернігівщині. Над концептом працює дизайнер

29 ТРАВНЯ 2024, 15:23

Фото

Учениця викраденого рашистами Анатолія Сірого зі Сновщини мріє про волейбольний турнір на його честь

29 ТРАВНЯ 2024, 14:15

Мріє зберегти школу та запрошує сім’ї з дітьми. Читайте у "Віснику"

29 ТРАВНЯ 2024, 13:23

Корейська "швидка" рятує життя у прикордонній громаді

29 ТРАВНЯ 2024, 12:37

ТОП-переглядів