Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

1428

Той самий фотоапарат з Чернігівщини, що допоміг ідентифікувати окупантів

Той самий фотоапарат з Чернігівщини, що допоміг ідентифікувати окупантів

Прикметно, навіть 2 роки потому - росіяни досі хизуються своїми жахливими вчинками у соцмережах. 

«Я знайшов фотоапарат, який вкрали росіяни, може допоможете знайти власників», з такими словами звернувся український розвідник на позивний Град до журналістів проєкту «Слідство.інфо» у соцмережах. 

Він знайшов у покинутому БМП росіян, які тікали від українських сил на Чернігівщині, фотоапарат. На ньому виявились фото родини з чернігівського села, яке місяць утримували росіяни, а ще там були фото самих російських військових. Себто, окупанти фотографувались на вкрадений ними ж фотоапарат місцевих. Згодом журналісти повернули власникам у Нову Басань награбоване, і змогли ідентифікувати воєнних злочинців. 

У соцмережах матеріали з фотоапарату вразили - адже на ньому були світлини окупантів, а також відео, де звʼязані дорослі і діти, з повʼязками на очах прямують до місця полону. 

Журналісти відшукали зокрема і того, хто вкрав фотоапарат - Олександр Горностаєв, російський військовий. 

Журналістка спілкується з Олександром Горносстаєвим - військовим рф

Нова Басань у 2022-му була 33 дні під російською окупацією. Там у перші дні вторгнення розмістили майже 1000 БМП та танків, й іншої броні і жили у будинках місцевих. Росіяни грабували житло, затримували людей та брали їх у полон. 

Над чернігівцями знущалися - тримали майже місяць практично без їжі і води у холодних підвалах. 

Українські військові з 10-ї бригади 8 батальйону розвідувального взводу якраз готувалися до штурму росіян і звільнення Нової Басані. 

30 березня 2022-го вже після звільнення села по вул. Береговій військові знайшли покинутий російський БМП. Там жили окупанти. Там тримали награбоване - леопардовий плед, каблучка, парфуми і фотоапарат. 

Військовий Град не зміг знайти власників гаджета, тож попросив журналістів допомогти. Виявилося, що фотоапарат належить Оксані Устянівській. Жінка працює техпрацівницею у місцевій школі. До 20 березня 2022-го Оксана з сином залишилися під окупацією. Вона каже, тікали поспіхом, тож фотоапарат лишили вдома. Говорить, що росіяни вдома розтрощили все повністю. На подвірʼя заїжджали танками. 

Оксана Устянівська

Оксана Устянівська

Богдан Устянівський

Богдан, син Оксани

Невеликий помаранчевий фотоапарат купував ще чоловік пані Оксани, коли її син Богдан був маленьким. 

- Люди жили, а вони вперлися. Чого, я вас питаю?! - плаче пані Оксана. - Визволітєлі хрєнови.

Вона каже, що росіяни вкрали не лише фотоапарат, а й бінокль чоловіка. Вкрали нову чоловічу спідню білизну. Після окупантів прибирати довелося з тиждень. 

Анатолій Ященко, місцевий житель, не впізнав росіян, які фотографувалися на камеру Устянівських. Каже, інші були, танкісти, та й бурятів не було. Упізнав місцевого жителя Славіка, який позує на фото поруч з росіянами.

- Навпроти його двору вбили мого племінника. Він йшов по трасі…, - тихо говорить Ященко.

Сам Анатолій шкодує, що росіяни дісталися додому живими. Краще б не доїхали. 

Анатолій Ященко

Анатолій Ященко

Славік (Вʼячеслав Ширган) тримав магазин. Нині він зачинений, а будівля продається. Власник каже: магазин пошкодили у ході бойових дій. А фото з окупантами вийшло випадково - росіяни змусили нести казанок з їжею до своїх. Ширган побоявся відмовити. 

- Дивлюся, а мене фотографірують. Кажуть: стань так, стань отак…

Вʼячеслав Ширган

Ширган каже, одного з окупантів називали Хакасом, бо ж з Хакасіі, іншого - Алтаєм.

Валерій Мозговий, заступник Новобасанського сільського голови, згадує, що людям звʼязували руки та закривали очі, ставили на коліна, потім здійснювали 4 постріли поруч біля скроні.

- Незрозуміла була ситуація - чи стріляють у тебе, чи у товариша. Другий закриває тряпкою рота, мовляв, давай, відтягуй. Так провели через таку психологічну атаку 12 чоловік. Слава Богу, хлопці витримали. 

Валерій Мозговий

Валерій Мозговий

Журналісти встановили, хто фотографувався на камеру Устянівських - їхній пункт дислокації у Печензі Мурманської області за 3000 км від чернігівського села. Навесні 2022-го у Харківській області ЗСУ ліквідували командира 200-ї мотострілецької бригади полковника Дениса Курила.

Один з тих, хто фотографувався - Іванов Іван, який має профіль вконтакті. Йому 32 роки, живе у Кірові, має 4 маленьких дітей. За допомогою світлин, які виклав він - вдалося ідентифікувати решту, в тому числі й Олександра Горностаєва з Алтаю, який єдиний відповів на дзвінок і визнав, що фотоапарат був чужим. Решту коментувати він відмовився і збив дзвінок. 

Окупант Іванов Іван  Іван Іванов - окупант з сім'єю

Іванов досі у профілі має «чернігівські» фото і видаляти їх не збирається. 

У коментарях користувачі розповіли, що росіяни забирали у місцевих всю їжу, людям доводилося їсти запарене зерно. Окупанти стріляли над будинками, примушуючи людей не висовуватись. Активно грабували усі будинки, усю накрадену техніку  завантажили на броню і вивезли при відступі. 

Завдяки вкраденому росіянами фотоапараті у Новій Басані вдалося ідентифікувати тих, хто окупував село

Джерело: «Слідство.інфо»

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів