Розстріляв цивільну автівку з дитиною: окупанту повідомили про підозру

22 ЛЮТОГО 2024, 11:38

1856

Окупант розстріляв цивільну автівку з дитиною на Чернігівщині

Фото ілюстративне

Слідчі Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської окружної прокуратури розслідують кримінальне провадження за фактом обстрілу цивільного легковика під час тимчасової окупації Чернігівщини армією рф у лютому-березні 2022 року. Внаслідок вчиненої російським військовим стрілянини одна з пасажирок автівки зазнала тілесних ушкоджень.

В ході досудового розслідування поліцейські встановили, що неспровокований розстріл росіянами цивільного легковика з пасажирами стався 8 березня 2022 року. В цей час значна частина Чернігівщини, зокрема, і Чернігівського району була окупована військами агресора.

Слідство встановило, що росіянин, перебуваючи у приміському селі Деснянка, відкрив вогонь з автоматичної зброї в бік автомобіля ВАЗ. В салоні автівки в цей момент перебувала сім’я – водій та три пасажирки, в тому числі неповнолітня дівчина. В результаті обстрілу одна з дорослих пасажирок зазнала тілесних ушкоджень, інші люди дивом не постраждали.

На підставі зібраних доказів слідство дійшло висновку, що фігурант — 22-річний військовослужбовець окупаційної армії з кемеровської області рф — міг і був повинен усвідомлювати, що автівка та пасажири в ній цивільні, опору агресору не чинили і ніякої загрози йому не становили.

Розстріляв цивільну автівку з дитиною: окупанту повідомили про підозру

Наразі слідчі Чернігівського райуправління поліції за погодженням з прокурором Чернігівської окружної прокуратури повідомили росіянину про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України (ч.1 статті 438 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування триває.

Джерело: Нацполіція

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Чоловік вижив після обстрілу залізниці: каже, від того йому нерадісно. Страшно

23 СЕРПНЯ 2026, 17:35

Пішла по гриби, знайшла багнет: чим це обернулося для жительки Ніжинщини

23 СЕРПНЯ 2026, 15:56

Побачили далеко світло. Думали, електричка йде: загиблих від ракетного удару ховали у закритих трунах

23 СЕРПНЯ 2026, 13:51

Пряма мова

Дерева можуть рятувати життя: урбаніст про озеленення Чернігова та майбутнє Валу

23 СЕРПНЯ 2026, 11:20

Вибухи у Чернігові, пожежі у районах: наслідки атаки російських дронів

23 СЕРПНЯ 2026, 09:41

З 1 вересня студентські стипендії в Україні зростуть удвічі

23 СЕРПНЯ 2026, 09:20

Вісім років за смерть 6-річної Аліси: суд виніс вирок експоліціянтці з Прилук

22 СЕРПНЯ 2026, 22:32

ТОП-переглядів