"Я отримав гуманітарку та виплати від ООН, чи позбавлять мене субсидії?" Роз'яснюємо

19 ГРУДНЯ 2022, 13:27

2240

"Я отримав гуманітарку та виплати від ООН,  чи позбавлять мене субсидії?" Роз'яснюємо

Фото із відкритих джерел

Дедалі частіше люди звертаються із різними питаннями, які стосуються нарахувань субсидій під час дії воєнного стану. Пенсійний фонд надав відповіді на деякі з них.

- Чи враховується при розрахунку субсидії допомога, яку малозабезпеченим українцям цьогоріч надавали міжнародні організації? 

При розрахунку субсидії допомога від міжнародних організацій до сукупного доходу сім’ї не враховується.

Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 2020 року №632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» до середньомісячного сукупного доходу не включаються такі соціальні виплати: а) допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам та б) компенсація витрат за тимчасове розміщення ВПО, які перемістилися у період дії воєнного стану.

- Чи враховується при розрахунку субсидії дохід членів сім’ї, які не проживають, але зареєстровані в будинку?

Якщо члени сім’ї, які зареєстровані, але фактично не проживають за вказаною в реєстраційних даних адресою, нададуть підтверджуючі документи про фактичне місце свого проживання, тоді дохід таких членів сім’ї при розрахунку субсидії не враховується.

Якщо ж у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою, ніж кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), то соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за цією адресою членів домогосподарства. Рішення в таких випадках приймаються на підставі документів, що підтверджують «непроживання» особи за адресою домогосподарства, або актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи

- Чи можуть претендувати на субсидію громадяни, які мають у власності автомобіль?

Можуть, але за певних умов. Якщо особа зі складу домогосподарства, або член сім’ї особи з домогосподарства має один транспортний засіб (крім мопедів, причепа), з року випуску якого минуло більше ніж 5 років, або ж кілька автомобілів старших за 15-річний вік.

Якщо ж конкретний член одного домогосподарства має у власності принаймні один транспортний засіб, з моменту випуску якого не пройшло п’яти років або два чи більше автомобілі віком до 15 років, то субсидія в такому випадку не призначається.

"Час Чернігівський" писав про субсидії та пільги:

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів