Вперше зібралась сесія облради: дистанційне голосування, фракція ОПЗЖ та посли Франції та Латвії

09 ЧЕРВНЯ 2022, 10:49

1352

Фото Валентин Куц

Вперше за час війни депутати обласної ради  зібралися на сесію. А розказати багатьом з них було про що, адже чимало громад опинилися в зоні бойових дій. 

"3 дні орки штурмували наше село і 9 числа було зайняте і було під окупацією 21 день. Постраждало від злодіянь фашистської росії",  - розповів Григорій Ткаченко, депутат облради.

Враховуючи оперативну ситуацію, депутатів закликали не розслаблятися, адже ворог продовжує обстріли. 

"Ми не маємо розслаблятися, маємо бути готові до будь якого сценарію подій в тому числі і до самого негативного", - каже депутатам В'ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

А тому облрада вирішила змінити регламент, аби отримати можливість проводити сесії дистанційно, що дозволить швидко приймати важливі рішення.

"Ви знаєте як зараз дістатися до Чернігова, сьогодні є можливість зібратися разом, бо нема обстрілів, ми не знаємо, яка ситуація буде завтра чи післязавтра. Режим онлайн нам потрібен навіть для того, якщо терміново нам потрібно прийняти якесь рішення і у нас нема часу зібратися",  - повідомила Олена Дмитренко, голова обласної ради.
 

Багато розмов на сесії приділили відновленню зруйнованої ворогом Чернігівщини. Допомогти відбудувати Чернігів та область можуть Франція та Латвія. Принаймні у цьому запевнили Посли цих країн, які відгукнулися на пропозицію Президента України щодо шефства над певними областями.

"Франція поза сумнівом буде зацікавлена розвивати такого роду співпрацю з Черніговом та областю ... французькою ... саме таку пропозицію я висловлюсвоєму керівництву", - каже Етьєн де Понсен, Посол Франції в Україні.

"Після війни Україна на якись час перетвориться на велике будівництво. Це позитивно, щоб зробити життя людей краще, відродити Україну в кращій якості, краще, чим до війни",  - розповів Ілгварс Клява, Посол Латвії в Україні.

"Відновлення Чернігова та області - це важливо для кожного. Люди мають побачити, що Чернігівщина відновлюється, що тут зберігаються робочі місця, працює бізнес", - Юрій Музика депутат облради.

Під час засідання облради було оголошено про припинення діяльності фракції опзж, депутати якої створили групу "Чернігівське полісся". Наступні засідання облрада проводитиме в різних приміщеннях і не тільки з міркувань безпеки. Сесійна зала ради пошкоджена.

Читати також: Фракції ОПЗЖ в Чернігівській обласній раді більше нема: рішення першої «воєнної» сесії

Схожі новини

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

За три дні мати зібрала 130 тис грн сину на бусик: віддавати їздила на Донеччину

14 КВІТНЯ 2024, 16:38

ТОП-переглядів