Волонтери з Чернігівщини шиють зимові "химери"

14 СІЧНЯ 2025, 18:51

1156

Косенко Максим

Волонтери з Чернігівщини шиє зимові "химери"

Волонтери з Чернігівщини шиє зимові "химери"

"З Україною в серці" — так називається волонтерська спільнота для допомоги ЗСУ із селища Березна. Її створила Оксана Савченок. Вона ще з 2022 року допомагає військовим, адже і в самої син — захисник. Поступово Оксана згуртувала навколо себе близько 30 небайдужих жінок, серед них — вчительки, підприємниці, пенсіонерки, на канікулах приходять школярі.

Щодня вони збираються й у дві зміни трудяться для підтримки воїнів.

— За весь час ми зробили вже понад 2300 окопних свіок, сплели більш ніж 850 маскувальних сіток, пошили понад 220 костюмів-«химер», — розповідає Оксана. — Також минулої зими у нас працювала «Мамина кухня», яку організувала Тетяна Ларин, — жінки кришили салати, пекли пироги для захисників.

— У нас немає такого, що допомагаємо лише землякам, для нас усі військові — наші! — додає активна учасниця спільноти, начальниця Березнянського відділення зв’язку Марина Клопотун. — Адже й Оксаниному сину, і моїм двом братам, які також служать, теж допомагають й інші благодійники. Ми співпрацюємо з волонтерами з різних куточків України, зокрема з Радомишля (Житомирщина): ми допомагаємо закривати запити військових їм, вони — нам.

29 грудня березнянські волонтери організували збір коштів на ремонт автівки для 38-ї окремої бригади морської піхоти. На передноворічному недільному базарі закликали людей, які прийшли скуплятися до святкового столу, поділитися копійкою з тими, завдяки кому це свято можливе.

— За донати для морпіхів ми пригощали домашньою випічкою і чаєм. До нас долучилися (як і раніше до інших наших заходів) вихованці Бу- динку дитячої та юнацької творчості і музичної школи. Діти колядували, люди донатили.

Зібрати вдалося 10 тисяч гривень. Березнянські волонтери вдячні кожному, хто підтримав цей збір у такий важкий час. І продовжують свою діяльність, адже підтримка нашим захисникам потрібна постійно, поки вони боронять нас.

Джерело: ГАРТ, авторка Аліна КОВАЛЬОВА, фото надане Мариною Клопотун

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Годин зі світлом більше: графік відключень по Чернігівщині на 13 грудня

13 ГРУДНЯ 2025, 08:46

Вiдео

Жінки у Чернігові вміють запускати і обслуговувати генератори

12 ГРУДНЯ 2025, 21:46

Фабрика текстилю у Чернігові виконала замовлення для клієнтів зі Швеції

12 ГРУДНЯ 2025, 17:15

На Чернігівщині Кабмін зареєстрував ще один індустріальний парк - там уже будують теплиці

12 ГРУДНЯ 2025, 16:30

Староста машиною-дев’яткою відвезла три багажники продуктів та ліків

12 ГРУДНЯ 2025, 16:13

Ялинковий базар: де і почім можна купити новорічні дерева на Чернігівщині

12 ГРУДНЯ 2025, 14:51

Фото

Нові класи, фасад і дах: у сільській школі на Чернігівщині показали ремонти

12 ГРУДНЯ 2025, 13:45

ТОП-переглядів