Навколишні села оговтуються від повені на Дніпрі. В городах на окраїні Любеча ще подекуди стоїть вода. Дорогами проїхати вже можна. Епідемічна ситуація контрольована. Вода в колодязях в нормі, стверджує місцева влада.
"У нас було підтоплено 4 села. Любеч, Кукари, Губичи та Неданчичі. Рівень води падає. Складна ситуація в Кукарах, але вони пересуваються на човнах, ситуація контрольована", - розповів Валерій Костильов, голова Любецької громади.
Крім великої води, проблем у Любецькій громаді достатньо. В одному з найбільших шкільних закладів - аварійний дах. Власних грошей на ремонт не має, кажуть місцеві чиновники. Просять допомогти. Адже у школу возять дітей з багатьох навколишніх сіл.
"Кожен рік проводим косметичні ремонти, заклад має охайний вигляд, проблема велика, чи здійснена, дах аварійний є проектна документація. Сума велика, її не було до війни і тепер взагалі", - каже Юрій Пилипенко, директор школи.
Скруту переживає і Любецький музей. Хоча експозиції постійно оновлюють. Туристів нема, бо багатьох насторожує ситуація у прикордонні. Є й інша проблема з Чернігівгазом, яка тягнеться кілька років – музейники не можуть запустити відремонтовану систему опалення.
"Мережі є, блочна котельня є, система опалення зроблена, але воно не введено в експлуатацію і не було пусконалагоджувальних робіт.", - пояснив Сергій Заліський, в.о. директора музейного комплексу «Древній Любеч».
Під час зустрічі з начальником обласної військової адміністрації представники громади бідкалися на нестабільний мобільний зв'язок та сигнал українського телебачення і радіо, незадовільний стан доріг. Шляхи вирішення проблем шукатимуть разом.
"Всі проблемні питання записали. Вони скрізь однакові на прикордонні. У вас відсутнє питання, яке є у Семенівці, Новгороді. Щоб і далі у вас було тихо і спокійно з боку білорусі", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.
По приїзду в Любеч складаєтсья враження, що час тут немов зупинився. І відсутність змін пов’язана не тільки з війною, прикордонням та нестачею коштів в бюджеті громади. Очевидно, що місцевій владі є над чим задуматись, бо деякі місцеві жителі вже миритися з безнадією.
"Час Чернігівський" писав про громади:
- Човен, трактор, екскаватор - як переправляються через Десну під час великої води
- Велика вода у північній громаді на Чернігівщині – рятувальники перевозять людей човнами
- Наче у Венеції плавають на човнах і не пригадують такого взимку: як жителі Мньова переживають аномальну повінь