Вода відступає, але проблем менше не стало: як живе прикордонна Любецька громада

05 ТРАВНЯ 2023, 11:01

3407

Навколишні села оговтуються від повені на Дніпрі. В городах на окраїні Любеча ще подекуди стоїть вода. Дорогами проїхати вже можна. Епідемічна ситуація контрольована. Вода в колодязях в нормі, стверджує місцева влада.  

"У нас було підтоплено 4 села. Любеч, Кукари, Губичи та Неданчичі. Рівень води падає. Складна ситуація в Кукарах, але вони пересуваються на човнах, ситуація контрольована", - розповів Валерій Костильов, голова Любецької громади.

Крім великої води, проблем у Любецькій громаді достатньо. В одному з найбільших шкільних закладів - аварійний дах. Власних грошей на ремонт не має, кажуть місцеві чиновники. Просять допомогти. Адже у школу возять дітей з багатьох навколишніх сіл.       

"Кожен рік проводим косметичні ремонти, заклад має охайний вигляд, проблема велика, чи здійснена, дах аварійний є проектна документація. Сума велика, її не було до війни і тепер взагалі", - каже Юрій Пилипенко, директор школи.

Скруту переживає і Любецький музей. Хоча експозиції постійно оновлюють. Туристів нема, бо багатьох насторожує ситуація у прикордонні. Є й інша проблема з Чернігівгазом, яка тягнеться кілька років – музейники не можуть запустити відремонтовану систему опалення.  

"Мережі є, блочна котельня є, система опалення зроблена, але воно не введено в експлуатацію і не було пусконалагоджувальних робіт.", - пояснив Сергій Заліський, в.о. директора музейного комплексу «Древній Любеч».

Під час зустрічі з начальником обласної військової адміністрації представники громади бідкалися на нестабільний мобільний зв'язок та сигнал українського телебачення і радіо, незадовільний стан доріг. Шляхи вирішення проблем шукатимуть разом.  

"Всі проблемні питання записали. Вони скрізь однакові на прикордонні. У вас відсутнє питання, яке є у Семенівці, Новгороді. Щоб і далі у вас було тихо і спокійно з боку білорусі", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

По приїзду в Любеч складаєтсья враження, що час тут немов зупинився.  І відсутність змін пов’язана не тільки з війною, прикордонням та нестачею коштів в бюджеті громади. Очевидно, що місцевій владі є над чим задуматись, бо деякі місцеві жителі вже миритися з безнадією.

"Час Чернігівський" писав про громади:

 

Схожі новини

Пряма мова

Виконавець із Чернігова розповів про реп-музику і нові сенси

20 КВІТНЯ 2024, 20:03

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

ТОП-переглядів