У лісах Чернігівщини звʼявились ведмеді: що робити, як зустріли тварину

Лип 23, 13:21

4193

У лісах Чернігівщини звʼявились ведмеді: що робити, як зустріли тварину

Ведмідь у лісах Чернігівщини, 2023 рік

Уже вдруге в лісах на Чернігівщині засвітився бурий ведмідь. Минулого тижня бачили вже не тільки його сліди. Схудлий, схожий на великого собаку клишоногий потрапив в об’єктив фотопастки, що виставляють для обліку тварин. А сліди ведмедя бачили взагалі на городі на краю села Отрохи, що на Козелеччині. Добре, що наша фауна збагачується. Але що конкретно робити, якщо зустрінешся з ведмедем тет-а-тет? Тікати? Стріляти? Лізти на дерево?

— У будь-якому випадку не розвертатися спиною і не тікати, — радить Володимир НИЖНИК,  мисливствознавець мисливського господарства «Рись». — То найгірший варіант. Усе одно не втечете, але спровокуєте ведмедя вас наздоганяти.

І не соромитись кричати на ведмедя. Не істерити від страху, а саме кричати на нього, погрозливо і грубо. Для наснаги, якщо треба, обматюкайте його: це той випадок, що можна. Перехопило подих від страху — піднімайте вверх капелюха на витягнутій руці. Корзину, сумку. Можна махати руками, ступити назустріч звіру. Принцип той самий: як із собакою, коли вона кидається на вулиці.

Можна зробити крок уперед. Вам цей крок нічого не вартує, а ведмідь зробить висновок, що ви його не боїтеся й атакуєте.

Коли два роки працював у Карпатах, у мене в господарстві офіційно були ведмеді. За обліком — п’ятеро. Визначали за слідами, ведмеді від людей ховаються.

— Звідки на Чернігівщині ведмеді?

— Ведмідь може перетнути річку Дніпро. Усі дикі тварини добре плавають. Кілометрами.

Не забувайте, що в нас є багато випадків нелегального утримання тварин. Не виключено, що цей ведмідь від когось утік.

— Можна стріляти ведмедя?

— Категорично — ні. Ведмідь — звір червонокнижний, знаходиться під захистом багатьох європейських програм. Їх звозять у спеціальні парки. В Україні таких два: один під Києвом, інший у Карпатах.

— А в рамках самозахисту?

— Усе одно відпові­дальності не уникнути. Чи можна стріляти в людину? Безумовно ні. Але якщо це москальський солдатик...

Є така поведінка людини, від якої звір злякається. Ведмідь на відео, наприклад, — не найкрупніший представник і очевидно не хазяїн території. Якщо він тільки з’явився в нас, то в нього немає намірів охороняти свою територію. Він сам почувається пришельцем, невпевнено.

— Ведмеді взагалі людей їдять?

— Випадки людоїдства були серед ведмедів-шатунів. І це десь у Сибіру, на Далекому Сході. Не в нас. У природі достатньо їжі для ведмедя, а людину він боїться.

У нас ведмедів дуже мало, біля 300 голів, переважно в Карпатах. І я прихильник того, щоб ведмедів захищати всіма доступними способами.

— Кого слід боятися в наших лісах? Вовка? Рисі?

— Найстрашніше — напади хворих тварин. Це може бути навіть невеличка тварина. У першу чергу — лисиця. На другому місці — єнотовидна собака. І чим їх більше, тим вони активніше контактують між собою і розносять сказ.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА

"Час Чернігівський" писав про тварин:

Схожі новини

Фото

Повстала з руїн: на Чернігівщині відновили козацьку церкву

Гру 05, 13:11

Полишив Шрі-Ланку заради захисту Чернігова: помер від ускладнень після поранення оборонець Дмитро Єршов

Гру 05, 12:18

Ганні Тихоновській видалили селезінку із нагноєнням: «Боліло вже так, що... не можу розказати".

Гру 05, 11:04

На Чернігівщині подешевшав торфобрикет

Гру 05, 09:45

Російська ДРГ вбила військового-лісівника на прикордонні Чернігівщині

Гру 05, 07:32

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

На Чернігівщині поховали 29-річного бійця, який загинув на Луганщині

Гру 04, 17:20

ТОП-переглядів