Викладачка ораторського мистецтва розповіла про вміння презентувати себе

13 ЖОВТНЯ 2023, 20:55

1208

Альона Юдіна, викладачка ораторського мистецтва

У цьому випуску – Альона Юдіна, викладачка ораторського мистецтва, розповідає про те, кому в сучасному світі потрібне вміння красиво говорити і як від цього вміння залежить успішність у навчанні та роботі.

Дивіться відео або читайте текстову редакторську версію.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт, друзі! У сучасному житті неможливо обійтися без спілкування. А щоб бути у ньому успішному, необхідне ораторське мистецтво. Сьогодні спілкуємося із його викладачкою Альоною Юдіною у передачі «Наші люди».

– Що дає людині ораторське мистецтво?

– Це незвичний предмет у нашій країні, на жаль. Адже я вважаю, що ораторське мистецтво допомагає у школі учням бути більш впевненими. Що потім впливає на їх запам'ятовування матеріалу, впливає на їх майбутнє. Навіть може вплинути на вибір професій.

Я знаю по собі, як це у школі виступати перед дошкою. Адже це публічний виступ. Я була сором'язливою дівчинкою, яка нормально вчилась, але інколи отримувала не дуже гарні оцінки, тому що я не могла презентувати свої виступи біля дошки.

Зараз у мене учні, підлітки, які навчаються акторській майстерності (це десь поруч з ораторською, але це різні, звісно, речі). Діти, які в 9, 10, 11 класі приходять до мене після декількох місяців навчання і кажуть:  «Ми стали отримувати бали вище, ніж зазвичай. Хоча ми продовжимо нормально вчитися. Ми вчимося так, як і раніше, але отримаємо вищі бали». Чому? Тому що вони вміють презентувати цей матеріал, презентувати себе, поводити себе більш впевнено перед аудиторією, перед своїми однокласниками і вчителькою.

- Кому у сучасному світі може стати в пригоді ораторське мистецтво?

- Я вважаю, що ораторське мистецтво і вміння спілкуватися, красиво говорити, чітко доносити свої думки потрібні в будь-якій професії. Мені дуже цікаво запитати у глядачів: чи знаєте ви таку професію, де не потрібно спілкуватися з іншими людьми, хоча б один на один?

Адже публічний виступ – це виступ перед будь-якою кількістю людей. Один перед вами співрозмовник чи декілька, чи тисяча співрозмовників. Все одно, коли ми щось говоримо до іншої людини чи людей, ми є ораторами в цей момент.

Вважаю, що в будь-якій професії будь-яка людина може навчитися декільком «фішечкам», декільком підказочкам, які я можу зробити на своєму курсі з ораторського мистецтва, який проводжу в «Центрі розвитку Орігами». Я зараз якраз активно набираю курс. Завдяки цьому людина буде більш успішною в галузі, в якій вона виступає публічно.

- Які базові поради можете дати тим, хто хоче вдосконалити своє ораторське вміння?

- Я завжди із задоволенням ділюся всім, що я знаю з ораторського мистецтва. По-перше, слідкуйте за своєю поставою, розправляйте плечі, не тримайте руки з'єднані перед собою.

От подивіться, як я виглядаю зараз, і як я виглядаю просто, коли я розвела руки.

Дивіться в очі своєму співрозмовнику і одразу ви будете транслювати впевненість.

Я думаю, що не треба поспішати. Треба завжди думати перед тим, як щось сказати, а в цьому допоможуть гарні паузи. Як навчитися робити паузи, адже цьому теж треба вчитися. Більшість людей думають, що вони вміють робити паузи. Паузпа допоможе вам подумати перед тим, щоб сказати, і ви скажете набагато краще, подумавши.

Альона Юдіна, викладачка ораторського мистецтва з Чернігова

– Ваші учні – хто вони?

– На мій курс із ораторського мистецтва приходять люди з різних-різних професій, різного віку, від 18-ти і до безкінечності. І я думаю, що вони отримують лайфхаки і практики, адже весь курс проходить з постійною практикою.

Ми виступаємо один перед одним, в міні-групах, в парах, перед всіма учасниками. І вони обов'язково, навіть якщо не дуже багато практикуються, вони відчувають себе більш впевненими. І вже по-іншому, по-перше, дивляться на інших ораторів і всіх спікерів. Ну а потім вже з практикою починають ставати самі краще.

– Чи потрібна підготовка, щоб прийти на курс ораторського мистецтва?

Я вважаю, що ніякої підготовки для того, щоб самовдосконалюватися не треба. І на будь-якому рівні, навіть якщо ми вже є гарними співрозмовниками, гарними ораторами, спікерами, нам все одно є чому вчитися.

Я постійно роблю вправи, я постійно практикую зі своїми студентами, так би мовити, постійно щось піддивляюся у інших спікерів, бо прогрес не стоїть на місці. Щось цікаве кожного разу у кожного спікера можемо підгледіти. Тобто навчатися ніколи не пізно і з будь-яким рівнем підготовки, з будь-якими проблемами із публічними виступами, можна починати.

І це навіть краще, якщо в одному курсі, в одній групі є люди з різним рівнем впевненості, наприклад.

– Чи змінилась кількість учнів після початку повномасштабної війни?

До речі, останні декілька років, навіть на карантині, навіть під час війни, досить багато людей цікавляться ораторським мистецтвом, хочуть самовдосконалюватися, хочуть покращити свої публічні виступи, і це дуже приємно. А в Європі я спостерігала за учбовим процесом у школі, у Франції. Мені було дуже приємно дивитися на дітей і піддивитися за їх процесом виступів публічних. Їх з дитинства навчаються технікам ораторського мистецтва, до яких у нас тільки дорослі приходять до думки, що це їм потрібно, і звертаються до викладачів.

Ораторському мистецтву можна навчитися, дивлячись ролики на Ютубі, їх дуже багато. В мене теж є Ютуб-канал з порадами. Але краще все ж таки знайти тренера і разом з ним йти до своєї мети.

* * *

Дивіться попередні випуски програми "НАШІ ЛЮДИ": 

Схожі новини

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

Фото

Вітряк зі Смолина – у музеї під Києвом

21 ТРАВНЯ 2024, 14:19

ТОП-переглядів