В інтервʼю військовий експерт Михайло Жирохов розповів, яка ситуація на прикордонні Чернігівщини. І що буде у разі спроби повторного наступу росіян на Київ через Чернігівщину.
"Питання загрози, воно завжди не нульове. Росіяни за останні роки, можу сказати прямо, вони відпрацювали дуже швидке перекидання військово-транспортною авіацією потужних з 'єднань, не тільки повітряно-десантних, але і механізованих. Тому нарощування наступального потенціалу це буквально три-чотири дні, не більше. Тому загроза вона є постійною", - пояснив Жирохов.
Експерт нагадав, що більшість спікерів -і військово-політичних, і просто військових, говорять про те, що Чернігівщина прикрита. І згадав заяву командувач ОСУВ "Північ" генерал-лейтенанта Сергія Наєва про «500 тисяч мін виставлено у прикордонні».
"Але оборона Чернігівщина була, є і буде, на річках. Тому єдиний ефективний засіб протидії будь-якому наступу з території Білорусії, з території Російської Федерації – це підрив мостів. Це єдине, що нас врятувало того року, і єдине, що може зупинити росіян", - наголошує експерт.
На думку Михайла Жирохова, зупинити росіяе мінними полями, чи військовими підрозділами, які розгорнути на прикордонні, дуже і дуже важко.
"Тому що вони, всі ці угруповання будуть залежати від мостів. І якщо росіяни зможуть ці мости підірвати раніше ніж ми, то все це угруповання, яке зараз знаходиться на прикордонні, воно може опинитися у пастці. Це розуміє військове командування. Якщо росіяни вирішать наступати, на Київ, то будуть бої в прикордонні, і підриви мостів, і бойові дії на всій території області", - сказав Жирохов.
Дивіться повну версію інтервʼю тут:
"Час Чернігівський" писав про військову загрозу в прикордонні Чернігівщини:
- Спроба прориву російських ДРГ на Чернігівщину в серпні: у соцмережах Брянська стали повідомляти про втрати окупантів
- 34 населені пункти Чернігівщини під ворожими обстрілами: розроблено план протидії
- Білоруси про кордон із Чернігівщиною: український бік лісового кордону захищений ровами, «їжаками» та замінований