Білоруси про кордон із Чернігівщиною: український бік лісового кордону захищений ровами, «їжаками» та замінований

11 СІЧНЯ 2023, 18:07

3745

Білоруси про кордон із Чернігівщиною: український бік лісового кордону захищений ровами, «їжаками» та замінований

Українсько-білоруський кордон

Білоруси знову взялися переконувати, як охороняють лісистий кордон з Чернігівщиною, зокрема, поблизу села Семенівка (не плутати з однойменним колишнім райцентром на Чернігівщині). Місцева прикордонна застава охоплює ділянку кордону протяжністю у 18 км.

Однак замість демонстрації власної міці вийшло навпаки - офіційний телеграм-канал білоруського держприкордонкомітету показав роботу українських військових.

Чергове відео, як білоруські прикордонники об'їжджають ліс на півдні Гомельської області виклав місцевий прикордонкомітет. Згадали саме ділянку поблизу Горностаївки та Нової Гути. Прикордонники на відео кажуть, що транспортний потік з початком повномасштабних бойових дій у цих КПП повністю зник. При цьому, на камеру білоруси повторюють увесь набір штампів російського агітпропу - спеціальна військова операція, дотична держава тощо.

Однією з ознак «надійності» охорони периметру для білоруських прикордонників є наявність камер в лісі. Як це протидіятиме у випадку застосування важкого озброєння - не сказано. Окрім того, воліють замовчувати у білорусі той факт, що саме 24 лютого торік це засилля камер «не побачило» і не попередило про наступ іноземної російської армії чернігівців.

У камери білоруси цілодобово спостерігають за трасою М-8 та залізничною колією напрямку «Гомель-Горностаївка».

У кадрі демонструється товстий шар снігу і колії від коліс лише від одного транспортного засобу, отже, уздовж кордону місцеві прикордонники їздять нечасто.

Також хизуються місцеві новим оснащенням - касками та бронежилетами, а ще продемонстрували білі маскхалати та помахали задля кадру гвинтівками, обмотаними білим скотчем.

Білоруси кажуть, що у них немає достовірних даних стосовно того, хто саме охороняє чернігівський кордон «сопрєдєла» (так вони називають Україну, вочевидь, назва нашої країни там табу). Кажуть, що українських військових бачили, вони всі різні, у різному екіпіруванні. Абревіатура «ЗСУ» теж під забороною, тож, українських солдат в офіційній білоруській риториці називають «збройними формуваннями».

Водночас, білоруси визнають: усі ділянки кордону, дотичні до білорусі, з українського боку захищені протитанковими ровами, завалами, «їжаками» та заміновані. Скрізь майорять таблички «Міни», це показано і на відео прикордонкомітету. Судячи з того, що на снігу з білоруської сторони немає слідів ані машин, ані кроків, шар сніжних опадів щонайменше по коліно - перевіряти власну удачу на Чернігівщині білоруси не хочуть.

По напрямку до Чернігова білоруські прикордонники кажуть, що чують автоматні черги та глухі звуки вибухів. Втім, ніяк це не пояснюють.

"Час Чернігівський" писав про ситуацію на кордоні:

Схожі новини

Ведмедів і зубрів поки що не бачили, але є рисі, вовки та олені

23 ЛЮТОГО 2024, 15:46

Вiдео

«Тепло його рук я відчуваю досі», - Ірина Макуха з Прилук отримала нагороду свого загиблого чоловіка

23 ЛЮТОГО 2024, 15:39

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

ТОП-переглядів