Від руйнувань заводу до збільшення частки експорту: як виживає під час війни один з найбільших експортерів Чернігівщини

Чер 12, 15:08

1818

Сергій Лазар

На одному з провідних підприємств Чернігівщини, яке оріентоване на експорт, "Вимал", поки міжсезоння. Крохмальний завод чекає на новий сезон. Минулий був важким. Перш за все через наслідки облоги і обстрілів Чернігова.

"Підприємство було на лінії вогню. Коли заїзжали бачили. Те саме коли була активні бойові дії. Стояли пролітало через нас. Наші хлопці були тут. Постраждали. Відновилися. Як змогли", - розповів Сергій Лазар т.в.о. директора підприємства.

Однак попри великі проблеми Вимал завершив минулий сезон на мажорній ноті. Вдалося навіть наростити експорт продукції. А перша продукція поїхала на експорт у перші дні після вигнання окупантів.

"Перша продукція яка поїхала на експорт - була вже у квітні. Це була Румунія, якщо не помиляюст. Далі і далі. Минулого року ми експортували до Африки, Перу були відправки. Ми збільшили частку експорту, до 60% було продано продукції", - каже Сергій Лазар.

Однак про перспективи нового сезону керівник говорить з обрежністю. Багато викликів через війну постало перед усім українським бізнесом. Це і проблеми з логістикою, і невизначеність з політикою ЄС, і як це не дивно брак картоплі.   

"Яка політика буде ЄС - ніхто не знає. Сподіваємося на можливість експортувати, чи хоча б залишити транзит. Бо цього року були випадки, коли не могли транзитом завозити свою продукцію взагалі. Навіть, як продукти переробки овочів. Кордон лишився один. Якщо раніше експорт був через порти, через Білорусь. Наразі ці кордоні відрізані їх нема. Залишився європейський кордон. Картоплю садять, але не в тих об’ємах, як у минулі роки. Зменшилися площі. Зменшилися можливості аграріїв. Картопля - продукція з високою собівартістю. Процес дорожчий, ніж звирощування зерна", - продовжує керівник.

Важливим досягненням підприємства таки є збережений колектив. Робити релокацію чернігівське підприємство на захід не планує. А тому намагатиметься далі витримати всі труднощі і чекати на перемогу.

"Час Чернігівський" писав про бізнес:

* * *

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів