Ведмедів і зубрів поки що не бачили, але є рисі, вовки та олені

23 ЛЮТОГО 2024, 15:46

2110

Олені європейські на території мисливського господарства "Рись"

Олені європейські на території мисливського господарства "Рись"

В січні-лютому в мисливських угіддях області рахують диких тварин. 

Минулої середи комісія з департаменту екології та північного регіонального управління приїжджали дивитися, як проводять облік в спеціалізованому мисливському господарстві «Рись». Землі господарства на території колишнього Козелецького району, 14,9 тисячі гектарів. 

— Їздили на підгодівельні майданчики. Проглядали знімки з фотопасток. Дивились на оглядових вежах, — перераховує Роман САЛІВОН,  директор СМГ «Рись». — Зараз ввели і кілька нових методів. Наприклад, рахувати в темну пору доби за допомогою тепловізора. Комісія була вдень, замінили на маршрутно-оглядовий метод. Він зараз залишається основним по обліку тварин. Їдемо, дивимось вправо-вліво і фіксуємо. Багато тварин бачили, надивились, залишились задоволені. 

На місцях підгодівлі використовують фотопастки. Бо кабана маршрутним методом не порахуєш, він виходить вночі. Рисей, вовків, — рахують переважно анкетним  способом. Опитують людей, які бувають в лісі, наприклад, єгерів. Які можуть бачити, або знімали на свій телефон: ось тут проходила рись. Або, наприклад, видра чи норка американська — про них інформація йде від рибалок. У нас чотири чи п’ять видр.

— Виявили нових звірів?

— Всі ті, що і раніше. Одна рись. Вовка два.

Оленя європейського стало значно більше, — додає Володимир НИЖНИК, мисливствознавець господарства. — Косулі трохи більше, а кабана вполовину менше (52 було в минулому, а цього року нарахували 28). Зазвичай влітку він мігрує на поля. Але раніше вертався. Зараз нема полювання, хтозна, де він залишився. 

Зайця теж трохи більше. А вовків було чотири, вони заходили з сусіднього господарства Київської області. Наприкінці 2023 року єгері сусіднього господарства двох вовків відстріляли. Регулювання чисельності хижих тварин — обов’язок єгерської служби. Це не полювання, навпаки, військова адміністрація зобов’язує. Відстрілювати лисиць, вовків, сірих ворон, єнотовидних собак. 

Щоб провести повноцінний облік, треба кілька днів. До того ж не на всі ділянки нашої території можна зараз заходити. 

Підрахунок завершили, вже й акти здали. Коли приїжджала комісія, то був останній день. 

— На території області зараз 55 мисливських господарств, — уточнив Микола ПИРІГ, начальник відділу мисливського господарства Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства. — Не всі території дозволені для відвідування. Є заміновані, є прикордонні. Там однозначно буде похибка при проведенні обліку. 

Взимку обліковується лось, олень європейський, косуля, кабан, заєць русак, сіра куріпка. куниця, норка, видра, вовк, рись. У 2023-му було вовка — 199, рисі — 41. 

Кількість  диких тварин зросла.

Авторка: Олена ГОБАНОВА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів