В одній з громад взялися промотувати місцевий хлібозавод. Чому?

31 СІЧНЯ 2024, 09:05

1594

В одній з громад взялися промотувати місцевий хлібозавод. Чому?

Сновський хлібзавод

Там стверджують: під час вторгнення це підприємство було надважливим для громади. 

У міськраді зауважують: хлібозавод – це один із стратегічних об’єктів Сновщини, який забезпечує хлібом населення громади та сусідів, а також – це робочі місця для наших людей і податки у бюджет громади. 

«Особливо важливість хлібозаводу для Сновщини ми відчули у перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну, коли ми були відрізані від обласного центру. І саме завдяки нашому хлібозаводу люди в громаді  були забезпечені хлібом, його возили навіть до сусідньої Корюківки», - йдеться на сторінці міської ради.

Також у муніципалітеті додають: у лютому 2022-го діставати борошно, дріжджі, сіль було дуже складно, допомагала і міська рада, і волонтери, і підприємці, і прості люди, які несли останні пачки солі та дріжджі з дому на підприємство. Саме в ті дні жителі громади особливо гостро відчули, як пахне і смакує місцевий хліб. 

Нині логістика поновлена і до Сновська завозять хлібобулочні вироби на всі смаки з інших регіонів. Але багато хто з місцевих жителів продовжує купувати саме сновський хліб. 

«Він смачний, його виготовляють на рідких дріжджах, без розпушувачів і хімічних добавок. Найпопулярнішими у жителів Сновщини залишається житній та пшеничний хліб, булочки, пироги та рулети, особливо з маковою начинкою. Часто замовляють короваї, які купують не лише на Сновщині, а й везуть за межі області», - промотує місцеву продукцію сторінка міськради у соцмережах.

Керує хлібозаводом Володимир Єрмоленко, який взяв його в оренду у райспоживспілки у 2005. Вже понад 15 років як печі на підприємстві перевели з газу на дрова, щоб зменшити витрати, адже газ дорогий, а дров у місцевості не бракує.

Проте з роками обсяг виробництва на хлібозаводі зменшується, бо зменшується кількість населення у громаді, та й завозять хліб інші виробники. Обладнання на підприємстві морально застаріле, енергоємне і через зношеність часто виходить з ладу. Додатково багато дров взимку треба на обігрів великого приміщення. Тому виробництво хліба стає нерентабельним.

«Але дуже хочеться, щоб і в нашому рідному місті, і  в селах люди не були байдужими і підтримували свого виробника, купуючи сновський хліб. Адже наш хліб дійсно смачний! Також велике прохання до власників магазинів і торгових точок на території громади – замовляйте для продажу хліб місцевого хлібозаводу!», - закликає Сновська міська рада. 

Допис викликав дискусію у користувачів та місцевих жителів. 

Світлана Вовчок:

- Щира подяка Сновському хлібозаводу, що випікали хліб, коли ми були в окупації. Велика подяка водіям, що по ямах, по підірваних мостах під носом у росіян доставляли нам хліб. Здоров'я вам

Валентина Карась:

- Ми купуємо Сновський хліб, дякуємо працівникам хлібозаводу, смачний хліб

Юрій Сенько:

- Війна показала, якби не було б в Семенівці свого хлібозаводу, не знаю як люди б реагували на кацапські гуманітарні подарунки. А так через місяць тільки одиниці взяли. Бережіть своє

Сергій Безкішкін:

- Чому на хлібозаводі не оновлюють обладнання?

Жителька Сновська та директорка місцевого ліцею #1 Алла Єрмоленко ще за до публікації міської ради емоційно писала у соцмережах про долю хлібозаводу. 

- Під час окупації міська рада раптом згадує про існування хлібозаводу, який на той час ледь животів, починає зображати бурхливу діяльність, потім роздаючи інтерв'ю всім виданням та вішаючи собі медалі і грамоти за порятунок людей від голоду. А про справжніх героїв, як завжди, забули. Про директора хлібозаводу, який за кілька днів зібрав млин та організував виробництво хліба у великих потужностях, за працівників хлібозаводу, які по 16 годин стояли біля печі, падаючи з ніг, за водіїв, які розвозили хліб по селах громади, що були під окупацією, ризикуючи кожного разу своїм життям, за сільгоспвиробників, які постачали на завод зерно, за волонтерів, які доставляли дріжджі...Дякуючи Богу та ЗСУ окупацію пережили, і знову хлібозавод став не потрібен… Але він продовжував працювати і тихо, без піару, без дописів у фейсбуці постачав безкоштовно хліб нашим захисникам кожного дня.

Алла Єрмоленко

Алла Єрмоленко

Вона зауважила, що нині хлібозавод стоїть на межі закриття, полиці магазинів заповнені чернігівським хлібом, податки за купівлю якого йдуть в бюджет міста Чернігова. 

Алла Єрмоленко вважає, що зараз доля хлібозаводу залежить тільки від свідомої позиції жителів Сновщини.

«Наступного разу, коли будете купувати чернігівський хліб, згадайте про Сновський хлібзавод. Адже коли ви купуєте товари місцевих виробників, ви допомагаєте їм розвиватися, ви допомагаєте своїй громаді, адже саме місцевий бізнес наповнює місцевий бюджет, відкриває робочі місця і рятує вас у скрутну хвилину.

Від імені працівників хлібозаводу дякую організаціям, власникам магазинів і  жителям громади, які завжди підтримували та підтримують хлібозавод, купуючи сновський хліб!». 

Ірина Мундурс:

- Наша родина теж віддає перевагу сновському хлібу, але та ж історія, далеко не кожен магазин продає наш хліб, а придбати його після роботи майже неможливо. Наш хліб найсмачніший і корисніший від хлібів інших виробників

Светік Светлая:

- Велика вдячність Всім працівникам нашої хлібопекарні. Пам'ятаємо скрутні часи, згадуємо з великою подякою у серці. Все вірно написано, невідомо, що ще чекає на нашу громаду попереду. Треба рятувати пекарню усіма силами.

Джерело: Сновська міська рада

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

На Чернігівщині збирають голоси під петицією для 20-річного загиблого в бою юнака

02 ТРАВНЯ 2024, 22:13

Фото

Знову підтопить: у селах на Чернігівщині очікують ще більше води

02 ТРАВНЯ 2024, 21:10

Фото

Вбиральня з присмаком політики: коли у Коропі з’явиться громадський туалет?

02 ТРАВНЯ 2024, 18:03

Фото

У Чорнобильському заповіднику місцевим ведмедям бракує… наречених

02 ТРАВНЯ 2024, 17:33

У громаді на Чернігівщині немає сімейного лікаря. Чому так?

02 ТРАВНЯ 2024, 16:47

Спортсмен з Чернігівщини встановив рекорд і поїде на Багами

02 ТРАВНЯ 2024, 16:10

Фото

У кондитерській в Чернігові друкують картинки на пряниках і печуть паски: скільки коштує таке задоволення

02 ТРАВНЯ 2024, 15:44

ТОП-переглядів