В Іванівці та Новоселівці волонтери всю осінь будуть відновлювати ФАПи та сільраду

08 ЛИСТОПАДА 2022, 14:37

1353

Волонтерська ініціатива «Будуємо Україну Разом» (БУР) долучилася до відновлення споруд і на півночі країни - у Чернігівщині.

Популярний часопис «The Village Україна» разом з волонтерами побував на майданчиках і розповів як відбувається процес реконструкції зруйнованого росіянами.

З квітня до червня організація отримала 1815 заявок, а у волонтерських таборах узяли участь 753 волонтери. З початку таборового сезону у квітні БУР провів 10 навчальних шкіл і 46 таборових заїздів.

На Чернігівщині волонтери виконували будівельні роботи у передмісті обласного центру в Новоселівці. Причому, щонайменше двічі, ще два заїзди плануються наприкінці листопада та у грудні. У планах у селі відновити місцевий ФАП.

«Ситуація в Новоселівці складна: 80% населення живуть у модульних будинках, зруйновано 75% села. З 1200 людей, які жили тут до вторгнення, залишилося лише 375 жителів. БУР-табір запрошує до відбудови фельдшерсько-акушерського пункту», - повідомляє «The Village».

Також волонтери працювали в іншому населеному пункті, який зазнав ушкоджень від російської армії -  в Іванівці у жовтні та листопаді.

3 березня росіяни почали рухатися до села Золотинка Чернігівської громади, потім – до Ягідного. 5 березня російська армія просунулася в бік Чернігова й окупували Іванівку, розташовану у передмісті. Російські війська обстрілювали все, що бачили: будинки цивільних, державні установи тощо. На початку липня ЗСУ звільнили Іванівку, проте під час відступу окупанти потрощили навіть те, що вціліло після боїв, зауважують у «The Village».

«Бурівці планують відбудувати приміщення сільської ради та ЦНАПу, який пошкодили внаслідок обстрілу сусіднього Будинку культури», - інформує часопис.

До ініціативи БУР приєдналася і чернігівська велоспільнота - Go Bike Chernihiv. Вже кілька разів активісти приїздили до Іванівки робити ремонтні роботи у місцевій будівлі сільради.

«Відновлення приміщень дозволить місцевим мешканцям отримати нормальний доступ до адмінпослуг та налагодити роботу органів місцевого самоврядування», - розповідає про кінцеву мету велоспільнота.

До цього, в рамках ініціативи #BikesForUkraine за підтримки Чернігівської ОДА на потреби фельдшерів, сімейних лікарів і соціальних працівників активісти передали 20 велосипедів. "Час Чернігівський" писав про цю подію: Громадам Чернігівщини передають велосипеди від благодійників.

Хто такі бурівці?

У 2014 молодь з благодійної організації «Львівська освітня фундація» заснувала проєкт «Будуємо Україну разом», у межах якого протягом 2 місяців львівські волонтери, до яких приєднались місцеві жителі, працювали в Краматорську. За цей час відремонтували 25 квартир у багатоповерхівці, яка зазнала найбільше пошкоджень. Тоді близько 80 людей працювали на волонтерських засадах для відновлення Краматорська. Згодом локальна ініціатива переросла у волонтерський рух по всій Україні.

"Час Чернігівський" писав про відбудову заводу у Чернігові: Український характер: у Чернігові відновили з попелу зруйнований ворогом завод «Ютекс Україна».

Схожі новини

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

Де і як українцям, які отримали травми через війну, безкоштовно пройти реабілітацію

23 ЛЮТОГО 2024, 10:45

«Північний шлях» буде перевозити людей, розгрібати завали, з «плювачки» латати дороги. Або ні

23 ЛЮТОГО 2024, 10:27

ТОП-переглядів