Податкові, земельні та митні пільги: на Чернігівщині можуть запровадити спеціальну економічну зону з 1 січня 2023 року

Лип 17, 20:36

3138

Спеціальна економічна зона на Чернігівщині може запрацювати з наступного року за умови, що відповідні законодавчі зміни прийме парламент. Цю інформацію озвучили під час засідання робочої групи з відновлення Чернігівщини. Діючим та новим підприємцям та іноземним інвесторам гарантують серйозні преференції у вигляді податкових, земельних та митних пільг. 

"Ми прописали з 1 січня 2023 року вона запускає свою діяльність. Там багато ще змін в митний, податковий, бюджетний кодекси і передаємо на міністерству. Зараз треба пройти процес узгодження з підприємцями, виробниками", - каже Сергій Гривко, народний депутат України.

Економічна активність на Чернігівщині повільно, але відновлюється. Військова адміністрація провела дослідження серед місцевого бізнесу, аби з’ясувати, в якому стані перебувають нині підприємства і, що їм потрібно. Адже важливо не тільки виграти війну, а й зберегти економіку.

"Крім того що воювати і перемагати, треба відновлювати економіку регіону. Для цього створили експертну групу, щоб це був дискусійний майданчик, щоб змогли слухати і чути", - каже В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА.

"Ми бачимо, що левова частка підприємств постраждали і їм знадобиться державна допомога і організаційні моменти, на які може вплинути влада", - зауважив Дмитро Іванов, заступник начальника Чернігівської ОВА.

В той же час підприємці, що відновили свою роботи мають купу проблем, які негайно треба вирішувати і це не дозволяє впевнено дивитися у майбутнє. Насамперед, виробникам потрібна безпека,  відновлення зруйнованих виробничих потужностей, коштів для продовження діяльності, відновлення логістичних маршрутів та ринків збуту, збереження працівників, стабільного курсу валют.

"Я не прошу преференцій. Ми тут працюємо тут питання не нових залучати, щоб не пішли ті, що є, бо вони на ладан дишуть усі", - розповідає Сергій Лазар, представник підприємства-виробника.

"Маємо проблему скритого ринку праці, через вручення повісток ми втрачаємо частину людей, які мають задіяні для відновлення економіки", - каже Юлія Заїка, підприємець.

"Спеціальна економічна зона має створити такі умови коли преференції будуть більш сильними ніж ризики війни", - вважає Костянтин Іванов, президент чернігівської торгово-промислової палати.

Шлях до запровадження спеціальної економічної зони на Чернігівщині непростий, але життєво необхідний. Дуже багато ризиків, як для місцевого бізнесу, так і інвесторів, насамперед тому, що поряд божевільний сусід. Але відновлювати економіку потрібно, бо від цього залежить майбутнє Чернігівщини.

Читати також: РЕТ Technologies: З першого дня перестали працювати з рф, а коли росіяни запитували чому - у відповідь надсилали їм фотографії зруйнованих будинків

Схожі новини

Замість підстанцій та котельні хотіли багатоповерхівку і ТРЦ: Чернігівська міська рада порушила Регламент, бо зайшла мова про землю

Жов 04, 23:58

Пряма мова

Православні свята: день пам’яті св. князя Михайла та боярина його Федора

Жов 03, 20:39

Крокодил у придеснянських озерах: продовження історії

Жов 03, 18:17

Владислав Ситник із Менської громади возить військових на броньованому «Хаммері»

Жов 03, 15:33

У Коропській громаді – новий сімейний лікар-ендокринолог із Запоріжжя

Жов 03, 13:54

Продав трактор, щоб купити сину... баян! За 5 тисяч доларів

Жов 03, 12:35

У Менській громаді працює нова система оповіщення

Жов 03, 11:50

ТОП-переглядів