У Носівці парафія перейшла до ПЦУ: подробиці від місцевої волонтерки

15 ЖОВТНЯ 2023, 19:20

4179

У Носівці парафія перейшла до ПЦУ: подробиці від місцевої волонтерки

Свято-Троїцька церква у Носівці

Колишній райцентр Носівка став другим після Корюківки містом (райцентром), де парафія Свято-Троїцького храму перейшла до Православної церкви України (ПЦУ). Ніжинський благочинний отець Сергій Чечин  відслужив перший молебень у храмі українською мовою та представив настоятеля отця Юрія.

Процес переходу розпочався 30 квітня.

"Час Чернігівський" писав про це тут: ПЦУ чи УПЦ МП: за ким Свято-Троїцький храм у Носівці?

Свято-Троїцька церква  збудована 1765 року ніжинськими майстрами. Рішенням Чернігівського облвиконкому  у 1985 році була визнана пам’яткою архітектури місцевого значення.

— На підставі правовстановлюючих документів ми сьогодні відправили службу в церкві, — повідомила Тетяна ЗЕЗЮЛЬКІНА, волонтерка, одна з ініціаторок переходу.

— Тетяно Володимирівно, ви доводили право через суд?

— Усе реєстрували через ЦНАП. Прибічники УПЦ поширюють чутки, що нібито ми хочемо привласнити храм. Це неправда. Ми хочемо, аби він повернувся у власність держави. Ще у 2009 році його рішенням виконкому, який не мав на це повноважень, було передано парафії УПЦ. Тому ми звернулися із заявою до прокуратури, яка у свою чергу в інтересах держави подала позов про повернення майна. У Господарському суді на 18 жовтня призначено підготовче засідання по цій справі.

2 жовтня, коли відбувся фізичний вхід до храму священників і прихожан ПЦУ, більше сотні прихильників УПЦ прийшли до храму, аби підтримати Михаїла Гулика, благочинного Носівського округу, попереднього настоятеля Свято-Троїцького храму. Читали молитви, співали псалми. Обурювалися, що позбивали замки.  Потім частина з них пішла до поліції і понаписували заяви, що їхню церкву захопили.

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про ПЦУ на Чернігівщині:

 

Схожі новини

Вiдео

«Прилетіла авіабомба, не думав, що доведеться розміновувати свою хату», - піротехнік про 20 років служби в ДСНС

15 ЖОВТНЯ 2025, 18:40

У громаді пройшла хода на підтримку безвісти зниклих військових

15 ЖОВТНЯ 2025, 18:26

З айтішника — в артилеристи: як програміст із Чернігівщини прикриває піхоту на фронті

15 ЖОВТНЯ 2025, 17:08

Захисника Віталія Шумея вже прооперували в Німеччині

15 ЖОВТНЯ 2025, 16:07

Найкращі ігри на асоціації, які здивують вашу компанію

15 ЖОВТНЯ 2025, 15:49

Який колір візуально зменшує кухню? 7 категоричних "НІ" від дизайнерів для маленького простору

15 ЖОВТНЯ 2025, 15:34

На Чернігівщині живе рідкісний жук, що рятує дерева від шкідників

15 ЖОВТНЯ 2025, 15:11

ТОП-переглядів