Киїнка з новою амбулаторією. Її готували відкрити на початку року, але не встигли через війну. Під час ворожих обстрілів села амбулаторію було сильно пошкоджено. Проте завдяки допомозі Міжнародного медичного корпусу заклад вдалося відновити і тепер медики в належних умовах лікують жителів розбомбленого села.
"Дуже дякуємо, що відкрили таку амбулаторію", - радіє Ольга, жительтка Киїнки.
Світлана - сімейна медсестра і героїня села. У Киїнці надавала допомогу під обстрілами і цивільним, і військовим. Працює і зараз. Каже, що громада нарешті отримала сучасну амбулаторію про яку мріяли.
"Як працювали? У вагончику була, і стара розбита, і нова. У вагончику було незручно, а люди звикли, що є амбулаторія, більш ширркі послуги надаємо", розповідає Світлана Ворона, сімейна медсестра Киїнської амбулаторії
На відкриття приїхали і меценати з Міжнародного медичного корпусу. Для них, як і для громади і Чернігівщини - це теж важлива подія.
"Для медичного корпусу важливий день сьогодні. Доклали багато сил, аби відновити 5 амбулаторій і це перша, яка відкривається. Це було нелегко, але ми задоволені", - каже Ендрю Раян, представник Міжнародного медичного корпусу.
"Сесія мала відбутися 24 лютого і прийняти на баланс амбулаторію, але почалася війна.Під час обстрілів вибито вікна, двері, пошкоджено покрівлю. Завдяки Оксані Логвинчук і міжднародому медичному корпусу вдалося відновити амубалаторію", - коментує Андрій Головач, голова Киїнської громади.
"Це наш обов'язок і ми його продовжуємо виконувати, щоб підвищувати спроможність громад і усувати наслідки агресії. Хочу подякувати нашим помічникам з Міжнародного корусу і пані Габріелі, яка вклала багато часу і ресурсу, щоб був сьогоднішній день", - каже Жанна Шерстюк, заступниця начальника Чернігівської ОВА.
Наразі в амбулаторії є ліки і обладнання, але не вистачає медиків. Допомагають лікарі з міста.
"Киїнська амбулаторія так і не комплектована лікарем, який би працював на постійній основі. Але приїздить лікар педіатр, і сімейні лікарі, які обслуговують людей і виклики, проводять всю необхідну роботу", - розповіла Оксана Логвинчук, гендиректорка чернігівського районного ЦПМСД.
Амбулаторія обслуговує майже 6 тисяч жителів громади. Киїнка є одним з найбільш постраждалих населених пунктів Чернігівщини.
"Час Чернігівський" знімав відео та писав про Киїнську громаду:
- У приміському селі працювала бригада столичних лікарів: медичний огляд та безкоштовні ліки
- В будинок прилетіло 5 снарядів: історія багатодітної родини, яка пережила пекло війни
- Шукали 9 місяців та знайшли через 70 км: у Киїнці відшукали загублену під час бомбардувань кицьку
- Допомагав пораненому: 37-річний чоловік загинув під час обстрілу Киїнки із «смерчів» 28 лютого
- У родині Страхових, яка втратила доньку внаслідок обстрілу росіянами Киїнки, онука хоче бути юристом. Як мама
- Мрії здійснюються, якщо в них вірити: для родини з Киїнки будують нову оселю
- Як пошкоджені школи у громадах біля Чернігова готуються до навчального року
- У Киїнці нарешті подали людям воду, але проблема до кінця не вирішена
- Супутниковий інтернет за лічені хвилини: Мінцифри передало громадам Чернігівщини "Старлінки"
* * *
Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу