Супутниковий інтернет за лічені хвилини: Мінцифри передало громадам Чернігівщини "Старлінки"

Кві 27, 12:13

1610

@Час Чернігівський

Киїнка - одне з найбільш зруйнованих сіл Чернігівщини. Десятки будинків повністю знищені рашистами і сотні пошкоджено. Є людські жертви. На цю жахливу картину без сліз дивитися не можна. І хоча життя в селі потихеньку відновлюється, у людей досі перед очима жахіття, які приніс "руський мір".

Розповідають місцеві жителі:

"В стіну бомбануло. Не знаю, як живі залишилися.  і дочки хату...все життя строілась"
"Вікна вибито, батареї полопалися і все. Двоповерховий будинок - багато побитого"
"Так свистало. Якось біля школи поймали я і присіла. Дзижчить над головою" 

Через великі масштаби руйнувань у Киїнці є проблеми з відновленням інженерних мереж, зв'язку та інтернету, каже голова громади. Пошкоджено садок і школу. А діти хочуть вчитися, хоча б дистанційно. А мобільний інтернет заслабкий.

"На минулому тижні майже відновили електропостачання, газ, є проблеми з водою багато пошкоджено мереж. 1.23-1.33 треба сільраді працювати, запускати навчальний процес, а інтернету нема", - каже Андрій Головач, голова Киїнської громади.

Міністерство цифрової трансформації надає допомогу постраждалим громадам, зокрема Чернігівщини. Зокрема, передає  обладнання для доступу до супутникового інтернету. У Киїнці відразу ж його підключили і перевірили. 

"Громада отримала комплект старлінк. Є можливість будь-кого підключитися, користуватися необмежено, читати новини, як б'ють ворога, як живуть друзі, рідні", - Юрій Мацик, директор департаменту з розвитку фіксованого мобільного інтернету Мінцифри.

Передали обладнання і у Киселівську громаду, яка має у селах 4 школи, яким теж потрібен доступ до швидкісного інтернету. 

"Багато пошкоджено мереж, пообривали орки провода і коробки.Оптоволокно йшло з міста. В Новоселівці все кінчається і волокно, і світло й інше",  - розповідає Володимир Шелупець, голова Киселівської громади.

Для прикордонної Чернігівщини доступ до супутникового інтернету вкрай важливий, вважають представники міністерства, адже  отримання достовірної інформації - питання національної безпеки України.

Схожі новини

Герой невидимого фронту або як ріпкинець Микола Джола в окупації молоко возив людям

Сер 07, 19:58

Не можна звикнути до загибелі колег: водій Чернігівобленерго про роботу під ворожими обстрілами

Сер 07, 17:51

Найвродливіший полісмен України вже не вільний

Сер 07, 15:56

Як живе Любецька громада нині?

Сер 07, 13:11

Бельгійське абатство пожертвувало €10 тис на відновлення шкіл Чернігова

Сер 07, 12:48

Вiдео

До вчительки з Чернігова прийшли її учні розбирати завали розбомбленого будинку

Сер 07, 11:36

Менська лікарня — з новим УЗД-апаратом вартістю майже мільйон гривень

Сер 07, 10:26

ТОП-переглядів