У Городнянській громаді помітили вовчу зграю

28 ЛИСТОПАДА 2023, 13:02

11706

У Городнянській громаді помітили вовчу зграю

Вовк у заповіднику. Фото ілюстративне

Перша тривожна звістка з’явилась на початку листопада – одна з жительок села, повертаючись рано вранці з роботи у психоневрологічному інтернаті додому в село велосипедом, побачила зграю з 7 вовків, яка переходила дорогу з ліску, що біля озера Циганського, пише видання Новини Городнянщини.

Перші жертви вовків

– Я вночі прокинулась від незрозумілих звуків, які чулись на вулиці, – каже жителька Альошинського Тетяна Кислухо. – На годиннику було десь пів третього. Я вийшла на веранду, прислухаючись, потім у коридор. Затим включила надворі світло й стала на порозі. Звуки доносились від першої хати над дорогою, яка повертає на нашу вулицю. То пусте обійстя, з якого господарі виїхали. Там залишалось дві собаки, яких я підгодовувала.

Чулось гарчання, скавуління. Спочатку подумала – собаки між собою зчепилися. Виходити з двору побоялася. Через деякий час все стихло. А вранці, коли я пішла до того двору, щоб погодувати песиків, побачила, що маленький Жорик зник, а у більшої собаки був вирваний якийсь шмат з ноги біля хвоста. Жорик так і не знайшовся. А згодом, співставивши розповідь Свєти, яка велосипедом їхала і бачила вовків, і те, що побачив мій син на іншому краю села, стало зрозуміло – це вовки.

Син Тетяни Олександр незабаром, пішовши по гриби, побачив біля «точки» руду пляму. «Точкою» селяни звуть місцевість на краю вулиці, де колись була якась чи то вишка, чи то радар, а зараз вона вже заросла ліском.

Підійшовши ближче, чоловік побачив розтерзану лисицю. Від тварини залишились лише хвіст і голова та хутро – нутрощі були з’їдені.

Чому вовків у лісах більшає? 

Появу зграї хижаків біля села можна пояснити. Полювання нині вже майже 2 роки як заборонене, відстріл вовків теж не проводиться. Скоріш за все, їх розвелося чимало й дичини в лісі не вистачає, тому й біжать до сіл. За ніч вовк може пробігти до 50 кілометрів. Мисливці знають, що вовки полюють на собак, бо багато мисливських псів не повертається з облав на вовків. А домашні собаки, які бігають неприв’язані, можуть стати для них легкою здобиччю.

Вовк вважається одним із найнебезпечніших хижаків, особливо у випадку зараження його вірусом сказу. А оскільки ця тварина сильна, швидка й витривала,  вчені відзначають, що вона може покусати велику кількість людей, завдаючи жертвам глибоких рваних ран. Скажений вовк може й загризти людину до смерті.

Що кажуть місцеві?

Місцеві жителі у коментарях тривожно реагують на новину.

Віктор Варлига:

- Чотирилапі трішечки бешкетують.

Тетяна Савченко:

- Колись в Дроздовиці мисливці плели з лози так звану вовковню, вішали приманку, вовк заходив, мясо знімав і дверці вовківні зачинялись. Ми малі були,то лазили в ті ловушки і бачили як воно.

Вовки у заповідниках

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику інформують, що вовк - це звичайний, багаточисельний вид. Проблемний, як конкурент рисі та вид, котрий ефективно регулює чисельність лося.

Ще кілька років тому в межах Чорнобильського заповідника та зони відчуження мешкало біля десяти територіальних  вовчих зграй з загальною кількістю вовків в межах 100 - 120 особин.

Як змінилась популяція за останні роки – невідомо. Проте навряд чи в ній стались особливі зміни. Адже ці хижаки – надзвичайно пластичні й вміють пристосовуватись до багатьох несприятливих умов.

Зрештою, і сьогодні переважна частина заповідної території – недоступна для людини. А тому вовки тут були і є звичайним, багаточисельним видом.

ДжерелоНовини Городнянщини

"Час Чернігівський" писав про тварин:

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів