У «Чернігівській політехніці» відновлюють комп’ютерну техніку для ЗСУ

Лют 07, 21:26

816

На кафедрі інформаційних та комп’ютерних систем «Чернігівської політехніки» вже кілька тижнів проводять діагностику бувших у користуванні ноутбуків, планшетів та іншої комп’ютерної техніки. Електроніку збирають для потреб військових ЗСУ. Задача студентів та викладачів - перевірити та відновити роботу техніки.

"Зараз діагностуємо ноутбук. Виявляємо проблеми, недоліки. З цим проблем немає. Він пройде очистку і поїде куди потрібен", - каже Микита, лаборант кафедри.

Техніка не нова, тому їй треба провести діагностику, знайти і усунути несправності. Через руки майстрів вже пройшло кілька десятків одиниць техніки. Частина вже готова до подальшої експлуатації і передачі військовим, інаш - піде на запчастини, а всі непрацюючі доведеться утилізувати.

"Зараз це відбувається на етапі діагностики. Ніяких складних процесів нема. Займається завідувач лабораторії, студенти, викладачі. Якщо треба підпаяти, замінити будемо підключати інші кафедри. Про це попередньо домовлялися", - розповів Володимир Базилевич, керівник кафедри комп’ютерних систем «Чернігівської політехніки».

Чернігівський ІТ-кластер, спільнота, що об'єднує 11 компаній, у січні оголосила про реалізацію проекту, мета якого допомогти підрозділам ЗСУ. Українській армії потрібні не тільки танки, літаки та боєприпаси. В сучасній війні є потреба у високотехнололічному обладнанні. Потрібно аналізувати розвіддані, передивлятися відеозаписи та й просто вести документообіг. До того ж чимало техніки втрачається під час бойових дій.  

"Частину роботи військові роблять з допомогою комп’ютерів, в основному штабістам потрібенофісний сервіс, є потреба, коли працюють з даними з поля бою, з дронів. Потреба завжди відкрита. Штаби збільшується. Техніка нищиться. Це актуальна історія. Ми виступаємо агрегатором. Це важливо і екологічно. Це речі, які будуть повторно використовуватися і приносити користь", - каже Ольга Рись, координаторка Chernihiv.IT.

Наразі ІТ-кластер прийматиме комп’ютерну техніку ще кілька тижнів. Потрібна справна електроніка. Принести її можна до Агенції регіонального розвитку.

"Час Чернігівський" писав скільки заробляють чернігівські ІТішники.

Схожі новини

Вiдео

У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном

Бер 21, 20:31

На Чернігівщині СБУ ліквідувала нарколабораторію - ділки збували психотропні речовини в особливо великих розмірах

Бер 21, 18:21

Як буде сіятися цього року Прилуччина: як впливає на це гуманітарне розмінування та цукровий буряк?

Бер 21, 17:22

У Чернігові п'яний сумчанин їздив за кермом вантажівки

Бер 21, 16:38

Фото

У громаді на Чернігівщині висадили дві тисячі сосен

Бер 21, 15:57

Спецпроект

Що потрібно і малим, і великим: розмова з тими, хто залишився працювати на Чернігівщині

Бер 21, 15:38

Вiдео

Масштабні пожежі охопили Чернігівщину через спалювання сухої трави і сміття

Бер 21, 13:56

ТОП-переглядів