У «Чернігівській політехніці» відновлюють комп’ютерну техніку для ЗСУ

07 ЛЮТОГО 2023, 21:26

1382

На кафедрі інформаційних та комп’ютерних систем «Чернігівської політехніки» вже кілька тижнів проводять діагностику бувших у користуванні ноутбуків, планшетів та іншої комп’ютерної техніки. Електроніку збирають для потреб військових ЗСУ. Задача студентів та викладачів - перевірити та відновити роботу техніки.

"Зараз діагностуємо ноутбук. Виявляємо проблеми, недоліки. З цим проблем немає. Він пройде очистку і поїде куди потрібен", - каже Микита, лаборант кафедри.

Техніка не нова, тому їй треба провести діагностику, знайти і усунути несправності. Через руки майстрів вже пройшло кілька десятків одиниць техніки. Частина вже готова до подальшої експлуатації і передачі військовим, інаш - піде на запчастини, а всі непрацюючі доведеться утилізувати.

"Зараз це відбувається на етапі діагностики. Ніяких складних процесів нема. Займається завідувач лабораторії, студенти, викладачі. Якщо треба підпаяти, замінити будемо підключати інші кафедри. Про це попередньо домовлялися", - розповів Володимир Базилевич, керівник кафедри комп’ютерних систем «Чернігівської політехніки».

Чернігівський ІТ-кластер, спільнота, що об'єднує 11 компаній, у січні оголосила про реалізацію проекту, мета якого допомогти підрозділам ЗСУ. Українській армії потрібні не тільки танки, літаки та боєприпаси. В сучасній війні є потреба у високотехнололічному обладнанні. Потрібно аналізувати розвіддані, передивлятися відеозаписи та й просто вести документообіг. До того ж чимало техніки втрачається під час бойових дій.  

"Частину роботи військові роблять з допомогою комп’ютерів, в основному штабістам потрібенофісний сервіс, є потреба, коли працюють з даними з поля бою, з дронів. Потреба завжди відкрита. Штаби збільшується. Техніка нищиться. Це актуальна історія. Ми виступаємо агрегатором. Це важливо і екологічно. Це речі, які будуть повторно використовуватися і приносити користь", - каже Ольга Рись, координаторка Chernihiv.IT.

Наразі ІТ-кластер прийматиме комп’ютерну техніку ще кілька тижнів. Потрібна справна електроніка. Принести її можна до Агенції регіонального розвитку.

"Час Чернігівський" писав скільки заробляють чернігівські ІТішники.

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині запрацював громадський простір турботи про здоров'я

24 ЧЕРВНЯ 2024, 16:28

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

ТОП-переглядів