У Чернігівській області у 2023-му з’явиться лісонасіннєвий завод

19 ГРУДНЯ 2022, 09:32

1616

У лісовій галузі приступили до реалізації програми з будівництва лісонасіннєвих заводів. Як повідомив глава Держлісагентства Юрій Болоховець, невдовзі запрацюють заводи у Кіровоградській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. А з 2023-го і у Чернігівщині.

«Навіть під час війни ми продовжуємо розвивати лісову галузь. Вже відкрили насіннєво-селекційний комплекс в Житомирській області та розширили лінію виробництва на заводі у Хмельницькій області. Невдовзі запрацюють ще 4 комплекси», - коментує головний лісівник країни.

За планом у наступному році відкриття заводів на Київщині, Чернігівщині, Сумщині та розширення комплексу на Тернопільщині, який вже працює.

Сергій Аніщенко, очільник обласного управління лісового та мисливського господарства, повідомляв, що у Чернігівському районі також будується Центр по вирощуванню матеріалу із закритою кореневою системою. Це підприємство схоже на нещодавно відкритий насіннєвий центр на Житомирщині, тільки без посіву.

- На наступний рік тут планують зробити і лінію посіву, - ділиться подробицями Сергій Аніщенко.

Звісно, нове підприємство означає і створення нових робочих місць, що стане в нагоді для розвитку місцевої тергромади.

У Городнянському районі також будується лісова пожежна станція. Нині все на стадії виготовлення проектно-кошторисної документації.

Чому стільки уваги цим центрам?

У сіянців із закритою кореневою системою краща приживлюваність, вони швидше розвиваються (більша енергія росту). Значно збільшується термін проведення посадки.

Під час війни лісівники продовжують реалізацію програми Президента “Зелена країна”. З початку програми висаджено 240 мільйонів дерев. Ліс відновлюється на території згарищ, на суцільних зрубах. Також створюються нові ліси: протягом року – майже 2 тисячі гектарів.

Остання інформація щодо українських лісів датується 2010 роком та не враховує всі території, вкриті лісовою рослинністю. Рік тому Державне агентство лісових ресурсів України ініціювало роботу з дешифрування космічних знімків з метою створення актуальної карти лісів України. На сьогодні згенеровані маски лісів майже для всієї території за виключенням Луганської, Донецької, Запорізької областей та Криму.

"Час Чернігівський" писав про ліс:

Схожі новини

Фото

Книжки та малюнки з Чернігівщини – на «Українській книжковій полиці» в Польщі

21 ТРАВНЯ 2024, 19:43

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

ТОП-переглядів