86-річна Віра Клименко сім днів блукала лісами і полями. Пила воду з калюж, зігрівав собака

11 ЛИСТОПАДА 2022, 19:41

1871

Виснажену і змерзлу 86-річну Віру Клименко з села Гурбинці на Срібнянщині знайшли біля села Григорівщина на Варвинщині. Сиділа в кукурудзі. Разом з нею був пес Мухтар. Саме він і врятував стареньку.

Сотні людей: поліцейські, військові, волонтери, рідня шукали бабусю цілий тиждень.

— Собака вискочить з кукурудзи і знову назад, вискочить і назад. І вони пішли слідом, знайшли маму, — розповідає Надія Чепурко, донька.

Надія Чепурко

20 кілометрів пройшла старенька. З двома паличками. Воду пила з калюж. Не замерзла на смерть завдяки тому, що була тепло вдягнена, а ще її зігрівав пес. Собака міг сам повернутися додому, але не покинув хазяйку. Навіть, коли їх привезли до варвинської лікарні, намагався заскочити всередину за пенсіонеркою. Тільки хтось розчинить двері, прожогом летить у приміщення. Санітарні вимоги — не можна. Так і чекав, доки за бабою не приїхали рідні.

У Віри Петрівни троє дітей. Дочка Надія живе в Дейманівці, син Дмитро — у Гнатівці (це ближні села до Гурбинців). Ще один син Віктор нині служить у ЗСУ. Вони іноді навідували стареньку.

Бабуся, хоч у літах, проте ще при здоров’ї. Сама картоплю викопала, грубку відремонтувала, залишилося тільки побілити. Ще кілька років тому й односельцям допомагала. Її хата — на околиці села. Весною у дворі квітнуть сотні тюльпанів.

22 жовтня бабу Віру бачили односельці, ішла з лісу з грибами. Говорила, що віднесе їх сину в сусідню Гнатівку. (Ох, ці турботливі мами. — Авт.). І пропала.

Про те, що жінки не видно у дворі вже кілька днів, дітям сповістила бабина сусідка. А ті вже заявили в поліцію. І самі кинулися на пошуки. Звернулася дочка і до Срібнянської селищної ради. Там теж організували пошуки. Автобусами небайдужих підвозили до лісу.

Шукачі прочісували посадки, заглядали в порожні хати в окрузі, та марно. Запустили і безпілотник, щоб знайти. Чотири доби знадобилося, щоб відшукати. Для медиків і шукачів — загадка: як сім днів без їжі жінка вижила. Дива все-таки бувають. Адже лікування їй не знадобилося.

У лікарні її за дві години обстежили, відігріли, нагодували. А потім донька забрала до себе додому. Віра Петрівна п’є чай, їсть суп, кашу. Однак ще дуже знесилена.

"Час Чернігівський" писав про чоловіка, який загинув під час обстрілу: Не вижив після ракетного удару по Десні: знайшли у лікарні на Печерську

Схожі новини

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

Вiдео

Програма «єВідновлення»: чому Чернігів відстає?

15 ЛИПНЯ 2024, 13:24

Фото

У Чернігові відновили спортзал 20-ї школи. Допоміг легендарний баскетболіст і тайванські донатори

15 ЛИПНЯ 2024, 12:45

Фото

Під покровом Святого Пантелеймона: медикам Чернігівщини вручили найвищу громадську відзнаку

15 ЛИПНЯ 2024, 11:26

Народився на Київщині, жив у Харкові, воював на Донеччині: на Чернігівщині поховали загиблого бійця ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 10:31

Постраждав бізнес і людські будинки: що про обстріли розказують мешканці Городнянщини

15 ЛИПНЯ 2024, 10:24

«Складайте повноваження»: у Коропі депутати утретє проігнорували сесію

15 ЛИПНЯ 2024, 09:19

ТОП-переглядів