На Чернігівщині відновлять популяцію зубрів?

28 ЛИСТОПАДА 2022, 16:48

1622

Чернігівську та Сумську лісогосподарські галузі об’єднають у спільне підприємство, інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ).

Тож незабаром тут запрацює регіональний лісовий офіс ДП «Ліси України». До об’єднаного офісу увійдуть і новостворені філії – нинішні лісогосподарські підприємства Чернігівського і Сумського ОУЛМГ.

Днями начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко побував з робочою поїздкою на Сумщині.

Місцевий осередок лісового та мисливського господарства очолює Віктор Чигринець, знаний фахівець, ще й земляк - з Козелеччини.

Фахівці побували на Конотопському лісовому господарстві, зокрема, відвідали розсадник декоративно-садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Тут в оновленому тепличному комплексі впроваджують новітні технології вирощування сіянців. Вирощують сіянці дуба, сосни звичайної з закритою кореневою системою у великій кількості.

"В асортименті у розсаднику -  туї, ялівці, різних декоративних форм. Ялина канадська «Коніка», самшит вічнозелений, верба, спірея, гортензія, катальпа, каштан та багато інших порід. Навіть троянди із закритою кореневою системою є", - пояснює інженер лісових культур Любов Литвиненко. 

Окрім того, саме тут у ДП «Конотопське лісове господарство» проживає друга за розміром популяція зубрів в Україні. З часу її заснування поголів’я збільшилось із 30 до 80 тварин. Таких показників вдалося досягти завдяки запровадженню підгодівлі зубрів високоякісними кормами не тільки у зимовий період, а й протягом усього року. Щорічно з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на це виділяються кошти.

– Після об’єднання можемо поділитися цими красивими і могутніми тваринами. Вони добре прижилися у лісах Сумщини, тож упевнений, що і в лісах Чернігівщини їм буде добре, – пообіцяв сумчанин з Козелеччини Віктор Чигринець. – Думаю так: якщо є звір у лісі, то в лісі є і господар.


"Час Чернігівський" писав про проблему із хімікатами у парку природи "Беремицьке" Через хімікати, розпилені на сусідніх полях, у «Беремицькому» отруївся персонал.

Схожі новини

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

ТОП-переглядів