Жолуді по вісім гривень за кілограм, хрін по десять

28 ЖОВТНЯ 2022, 18:36

1428

Жолуді по вісім гривень за кілограм, хрін по десять

Фото ілюстративне

44-річний Костянтин Будник з селища Срібне приймає жолуді по вісім гривень за кілограм.

— Збирати жолуді і здавати по три гривні наша родина почала п’ять років тому. Ішли до лісу, тягали велосипедами мішки по 50 кілограмів. Шукали покупців. А цьогоріч вирішили вже й приймати. Покупці-оптовики є. Беруть на посадку, на корм свиням, у зоомагазини, та для потреб фармації. Легше збирати каштани, які видно, а не шукати жолуді в опалому листі. Хоча в порівнянні з цінами на закупівлю картоплі... Зараз її беруть заготівельники по чотири гривні за кілограм, а нещодавно і по три скуповували. То жолуді вигідніше, затрат менше, — ділиться Костянтин Будник.

Простий жолудь дешевший, ніж з червоного дуба. Той по 12 гривень. Перший продовгуватий, другий за формою схожий на бочечку.

— Костянтине, якщо так станеться, що не встигнуть збиральники до кінця сезону вам здати. Наступного року принесуть. Як визначити, що товар несвіжий?

— Кинути у воду. Якщо висохлий, спливе.

* * *

Тим часом в Ічні приймають корінь хріну по 10 гривень за кілограм. Ічнянські п’янички кинулися на чужих ділянках викопувати хрін, аби заробити. Як написала в інтернеті Оксана Горбач: «Ми на своєму городі обробили гербіцидом (уже почав діяти), а «хренові бізнесмени» без дозволу!!! накопали і, напевне, принесуть здавати. Будьте уважні, бо і людей можна потруїти». Закупівельні ціни в інтернеті за кілограм хріну — від шести до 35 гривень. Корені мають бути не менше 10 сантиметрів завдовжки, а ось у діаметрі — не менше сантиметра. Тоненьких (мишачих хвостів, як їх ще називають) не беруть.

"Час Чернігівський" писав про городнянців: відчайдухи на Чернігівщині збирають гриби поряд з бронетехнікою і нерозірваними боєприпасами.

Схожі новини

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

“Патріоти” та F-16 для України: що фіксує безпекова угода зі США

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

ТОП-переглядів