У Чернігів приїхав командувач повітряного командування «Центр»: передали нагороду родині загиблого пілота

24 БЕРЕЗНЯ 2023, 18:26

1295

За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) відзначено полковника Олега Шупіка. Державну нагороду рідним загиблого передали сьогодні голова Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус та Командувач повітряного командування «Центр» генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.

«Країна воює. Я чітко розумію, що це наша остання війна. У ній ми маємо перемогти, безапеляційно і впевнено. Щоб потім у наших сусідів навіть думки не виникало про наміри зазіхань на нашу землю і нашу незалежність. Саме тому ми йдемо вперед до Перемоги. На жаль, на цьому шляху гинуть найкращі. Олег Васильович — серед них», — звернувся до рідних загиблого Героя В’ячеслав Чаус.

Полковник Олег Шупік — льотчик 2-го класу, штурман бригади тактичної авіації. У 1987 році він закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків, після чого перебував на військовій службі у підрозділах Повітряних сил ЗСУ. Наприкінці 2006 року звільнений у запас з посади заступника головного штурмана – старшого інспектора-штурмана штурманської служби управління авіації повітряного командування Повітряних Сил ЗСУ. 

24 березня 2022 року військовий льотчик Олег Шупік після 16-річної перерви зробив свідомий вибір: став в ряди льотного складу на захист рідної країни. 

Загинув пілот восени 2022 року під час виконання бойового завдання. 

Товариші та побратими пам’ятають Олега Шупіка як позивну, добропорядну людину, професіонала своєї справи. Закінчивши службу у 2006-му, він не зміг бути осторонь авіації. Тому почав працювати у комісії ОБСЄ, представляючи Україну в багатьох країнах світу, зокрема Саудівській Аравії, Франції, Бельгії, Казахстані, Грузії. А з початком повномасштабного вторгнення знову повернувся на службу. 

«24 лютого 2022 року ворог перемагав нас кількістю та якістю озброєння і військової техніки, у нас були нерівні сили. Це була просто кількісна навала. Але завдяки таким Героям, як ваш батько, ми вистояли і продовжуємо боронити нашу землю від ворога», — наголосив Командувач повітряного командування «Центр» генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко.

Також у робочому режимі Чаус та Кривоножко обговорили питання оборони та захисту Чернігівщини зараз і в майбутньому.

"Час Чернігівський" писав про нагороди для загиблих Героїв:

Схожі новини

Фото

У Чернігівській ОВА передали нагороди родинам загиблих бійців

16 КВІТНЯ 2024, 17:31

Фото

100-літній бахмаччанин розповів про власні секрети довголіття

16 КВІТНЯ 2024, 17:18

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

ТОП-переглядів