Тут був їх останній подих та останні слова: у Лукашівці відкрили меморіал загиблим захисникам Чернігівщини

01 ЖОВТНЯ 2023, 09:26

2874

Меморіал у Лукашівці

Героїзм українських оборонців у селі Лукашівка на початку березня 22 року дав змогу зупинити просування ворога і недопустити повного оточення Чернігова. Однак все це далося дуже високою ціною.

Мужнім воїнам, які протистояли переважаючим силам загарбників, відкрили меморіал у центрі Лукашівки силами місцевої громади, як шана і безмежна вдячність героям. Місцеві жителі з жахом згадують ті дні. Намагалися сховати від окупантів поранених захисників.  

Люди прийшли на відкриття Меморіалу в Лукашівці

"Ми подивилися - серце кров’ю обливається. Он ту дитину привели до нас. Голова перебинтована, очі кров’ю залиті і повели розстріляли. Сидів у погребі. Так трусився. Сам із Сумської області", - згадує Надія Іванівна, жителька Лукашівки.

Надія, жителька Лукашівки

Рідні загиблих героїв теж приїхали на відкриття меморіалу. Хтось з Чернігівщини, а хтось із далеку. Родина Вадима Назарова теж тут. Вкотре подякувала лукашівцям, які намагалися врятувати наших хлопців.

"Виклала об’яву, щоб його знайти. Ми з Сумщини, може місцеві впізнають. Потім через місяць родина подзвонила.  Він був у них, видавали за племінника, але не змогли врятувати. Ті знайшли і витягнули. Потім, коли деокупація почалася, люди розповіли, що були на тому розстрілі. Через рік побачилися з тією сім’єю, яка рятувала нашого хлопця, подякували, бо вони натерпілися, низько вклоняємося за все, що могли зробити", - розповідає Анастасія, дружина Героя Вадима Назарова.

Анастасія, дружина загиблого Вадима Назарова

Рідні Героїв, кажуть - це місце в Лукашівці відтепер особливе для них.          

"Тут був останній подих, останні слова були, тут кров’ю він стікав як написано - була кровотеча не сумісна з життям", - каже Світлана Іваненко, ати Героя Сергія Іваненка.

Світлана Іваненко, мати загиблого бійця

"Раділи, що звільнили Лукашівку, думали знайдемо наших рідних. Не сталося. Так народжуються Герої, які стали на наш захист.  Ви нам стали рідними", - каже Тетяна Бутусіна, мати Героїв Романа та Леоніда Бутусіних.

Тетяна Бутусіна, мати загиблих бійців

"Доземно склоняюся батькам, рідним дружинам... Ви виростили дійчно людей - Героїв із великої літери, і вони назавжди памяті в наших серцях", - сказала на відкритті меморіалу Олена Швидка, голова Іванівської громади.

Голова Іванівської громади Олена Швидка

Військові і владці вважають, що бій у Лукашівці мав важливе стратегічне значення для Чернігова та й всієї області, бо зупинив ворога. І став основою для вигнання окупантів.  

"Захисники, які полегли в цьому бою, заклали фундамент вигнання загарбника і фундамент нашої майбутньої Перемоги. Божа кара і доля настигла тих загарбників, які вдерлися в Лукашівку.  Вони майже всі загинули на Луганщині", - розповів Дмитро Красильников, командувач військ ОК «Північ».

Дмитро Красильников, командувач військ ОК «Північ»

"Тут проходила дорога життя за моєю спиною. Утримання рубежів було одним з основних завдань. Невідомо, якби ворог прорвався далі і, як склалася доля містян і сотень тисяч жителів області", - сказав Костянтин Мегем, перший заступник начальника Чернігівської ОВА.

Костянтин Мегем, перший заступник голови Чернігівської ОВА

Освятив меморіал і разом з духовенством звершив заупокійну літію Єпископ Чернігівський і  Ніжинський Антоній.

"Час Чернігівський" писав про бої у Лукашівці та героїчних оборонців: 

Схожі новини

На Чернігівщині розслідують загадкову смерть дитини

21 ЛЮТОГО 2024, 20:43

Модульні будинки, гарячі обіди, робота людям: як БФ «До України з любов’ю» допомагає Чернігівщині

21 ЛЮТОГО 2024, 18:44

Фото

Майже 60 років разом: подружжя, яке втратило дім, але не любов

21 ЛЮТОГО 2024, 17:05

Фото

Розбирають завали "під нуль": чернігівці долучаються до відновлення країни

21 ЛЮТОГО 2024, 16:11

Помер боєць з Чернігівщини, який отримав тяжкі опіки в бою

21 ЛЮТОГО 2024, 15:48

Фото

Чернігівка розповіла про зустріч з російським генералом та його сином

21 ЛЮТОГО 2024, 14:56

Фото

Енергетики відновлюють обладнання, пошкоджене через бойові дії

21 ЛЮТОГО 2024, 13:22

ТОП-переглядів