Загартування Лукашівкою: як військовий Максим з російського полону тікав

07 ТРАВНЯ 2022, 11:11

1182

Загартування Лукашівкою: як військовий Максим з російського полону тікав

Військовий Максим

У свої 23 роки Максим пережив підрив на міні, російський полон та втечу з нього. І хоч полоненим він пробув не довго, але той день і випадок він запам’ятає на все життя.

Хлопець родом з Новгород-Сіверського Чернігівської області. Перед війною планував поїхати на заробітки закордон. Однак війна змінила плани, і хлопець замість виїзду до чужої країни обрав захист своєї.

«Я був у Чернігові. Мені подзвонили з дому і сказали, що російські війська вже пересікли кордон, - згадує хлопець. – Я подумав, чого сидіти, треба брати в руки автомат і йти захищати країну».

У Лукашівці неподалік Чернігова, де йшли запеклі бої з російською ордою, Максим потрапив у полон. Він був одним зі свого підрозділу, але разом із хлопцями з 16 омпб 58 окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського оперативного командування «Північ».

«Наші розбили чотири КАМАЗи з боєкомплектом та орками. Однак у нас закінчилася важка зброя і нам прийшлося відступити. Саме у цей момент я потрапив у полон. Але не зі своїми хлопцями, а з 16 батальйону, - розповідає Максим. – По нам відкрили вогонь. Ми попадали, почали перегукуватися. Зрозуміли, що поруч – чужі».

Тоді хлопцям не вдалося вирватися і вони потрапили до рук російських солдатів. Українських армійців в одній спідній білизні та зв’язаними руками посадили у ворожий МТЛБ:

«Нас привезли в центр села. Посадили в будиночок і почали бити. Били по спині і по ногах. Але почався артобстріл і нас знову погрузили разом із російськими 300-ми в МТЛБ, - згадує військовий. – Однак по дорозі, десь в полі ми наїхали на міну».

То був другий день народження для Максима та його побратимів, бо вони дивом залишилися живі, а ще отримали шанс утекти. Та піти просто так українські захисники не змогли: один із воїнів закрив люк бойової машини, де і залишилися контужені російські окупанти.

З настанням вечора, ховаючись десь в очереті, хлопцям пощастило зв’язатися зі своїми – на щастя, в одного з воїнів був захований мобільний телефон. Уночі вони вийшли в село Буди, після чого їх зустріли хлопці з 16 батальйону.

«Це було чудо. Бо думок, що нас залишать живими, не було. Я залишав собі жити кілька годин», - ділиться хлопець.

Попри перший важкий військовий досвід, Максим розглядає варіант продовжити службу або в Збройних Силах України, або в прикордонній службі.

Джерело: ОК "Північ"

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині сфотографували лисеня, що полює

12 ТРАВНЯ 2024, 09:24

Вiдео

«Нічого не треба, лише щоб наших дітей не забували» - мами загиблих на зустрічі з нагоди Дня матері

12 ТРАВНЯ 2024, 08:37

Російська армія обстріляла 2 громади на прикордонні Чернігівщини

12 ТРАВНЯ 2024, 08:16

Загинув на початку травня у бою на Донеччині: на Чернігівщині поховали бійця ЗСУ

11 ТРАВНЯ 2024, 20:15

Пʼять лікарень Чернігівщини запартнерились із клініками з Німеччини

11 ТРАВНЯ 2024, 20:07

Мер міста з Чернігівщини поїхав на бойове завдання на Донеччину

11 ТРАВНЯ 2024, 18:01

У село на Чернігівщині кличуть родини з дітьми: що пропонують?

11 ТРАВНЯ 2024, 17:05

ТОП-переглядів