Топ-менеджер компанії: Якби у березні 2022-го в Чернігові не залишилося газу, люди не вижили б

17 КВІТНЯ 2023, 07:23

1086

Топ-менеджер компанії: Якби у березні 2022-го в Чернігові не залишилося газу, люди не вижили б

Березень 2022 року, Чернігів

В інтерв’ю виданню «NV» СЕО регіональної газової компанії, у структуру якої входить і «Чернігівгаз» розповів деякі подробиці трагічної весни 2022-го у Чернігові та регіоні.

За словами Олексія Тютюнника, саме на Чернігівщині газовики у буквальному сенсі пройшли пекло.

Олексій Тютюнник

- Початок війни всіх нас застав несподівано. Десь до 1 березня 2022 був цілковитий хаос. Найскладніше було у прикордонних областях — Чернігівська, Харківська, Сумська, Київська. Але люди не залишили своїх робочих місць. Вони залишилися практично у повному складі, контролювали процес захисту інфраструктури та підтримки газопостачання. Наприклад, у березні у Чернігові газ залишався єдиним джерелом енергопостачання. Там не було ні світла, ні тепла. Якби не залишилося газу, люди просто не вижили б. На жаль, під час виконання своїх професійних обов’язків загинули 10 наших працівників, - розповів очільник.

Тоді екстрено довелося відновлювати керованість компанії. Стабілізувати ситуацію і повертати людей, інструменти, слюсарів, навіть розробили військові карти для них — тобто, цивільна компанія практично перейшла на воєнні рейки.

У 2022-му вже 8 березня було зведено баланс газу та передано інформацію оператору ринку газу (ОГТСУ).

«У травні ми змогли переконати наших міжнародних партнерів продовжити логістику постачання ключових технологій та комплектуючих. І запустили логістику та виробництво газорегулювального обладнання (ГРП та ШГРП), щоб замінити його на деокупованих територіях», - говорить Тютюнник.

За героїзм та мужність у березні 2023-го 5 працівників «Чернігівгазу» отримали медалі президента України «За оборону України».

Начальник Чернігівського відділення Ігор Романенко, технічний директор Сергій Савченко, старший майстер групи ГРП/ШГРП служби експлуатації систем газопостачання Олександр Ковчун, старший майстер групи експлуатації мереж Сергій Лаптієнко від початку повномасштабного вторгнення і до виходу російських військ з Чернігівщини цілодобово перебували на робочих місцях. Вони ухвалювали стратегічні рішення, аби зберегти газопостачання для чернігівців, виявляли винахідливість у ремонтах, непритаманну для мирних часів, і, зрештою, щоденно ризикували власними життями, аби дати додаткові можливості для збереження інших життів. Ще один чернігівський газовик, електрогазозварник Олександр Ященко, отримав медаль «За працю і звитягу».

Окрім шаф та обладнання, згодом в регіоні багато доводилося міняти через пошкодження: газопроводи, засувки, лічильники, газорегулювальні пункти, що виконують функції трансформаторних підстанцій на газових мережах. У де у чому виручає і власне виробництво. Таким чином, газовики змогли замінити 75 тис лічильників, які знищені під час бойових дій, і у Чернігівщині зокрема.

"Час Чернігівський" писав про цивільних людей, які відзначились в обороні Чернігова:

Схожі новини

Три мільйони: скульптор із Чернігівщини про винагороду за перший пам’ятник Голодомору в незалежній Україні

05 ТРАВНЯ 2024, 20:38

Виводять міттельшнауцерів: родина після втрати будинку переїхала у село

05 ТРАВНЯ 2024, 20:22

Вiдео

Фантастичний успіх кікбоксерів: на Чемпіонаті України чернігівці виграли більше 150 нагород

05 ТРАВНЯ 2024, 18:43

Операція, дієта, фітнес і город: як скидають зайву вагу. Досвід чотирьох жителів Чернігівщини

05 ТРАВНЯ 2024, 16:15

Три кг вибухівки: вже не «шахеди», а «ланцети» знищують Новгород-Сіверщину

05 ТРАВНЯ 2024, 14:53

Дочка найстаршої породіллі в Україні Анна-Марія вже місяць у новій родині

05 ТРАВНЯ 2024, 13:50

На чоловіка у прикордонні росіяни скинули гранату. Наступного дня йому вручили повістку

05 ТРАВНЯ 2024, 12:20

ТОП-переглядів