Теплиці врятували від заморозків: досвід чернігівського фермера вивчали українські аграрії

17 ТРАВНЯ 2024, 18:54

1459

Теплиці врятували від заморозків: досвід чернігівського фермера вивчали українські аграрії

Сергій Ременець показує колегам-аграріям нещодавно придбані і встановлені теплиці. В них вже є чимало розсади. Каже, що вони себе вже окупили, бо врятували від травневих заморозків. Теплиці у господарстві «Ягідна країна» у Киселівці з’явилися завдяки участі в державній програмі грантів.

Теплиці у господарстві «Ягідна країна» у Киселівці

"Так як у нас північний регіон, то не завжди можна вгадати з погодою, контролювати розвиток розсади. Минулого року вирощували без теплиць. Завдяки програмі держави по тепличному господарстві в цьому році взяли 0.4 га теплиць. Як ви бачите, були морози, в людей щось померзло, а у нас завдяки закритому приміщенню така гарна розсада", - показує Сергій Ременець, представник фермерського господарства «Ягідна країна».

Сергій Ременець, представник фермерського господарства «Ягідна країна»

Сергій Ременець

Це господарство розташоване поблизу Чернігова і навесні 2022 року під час навали ворога зазнало серйозних руйнувань, але поступово відновлюється.

"Прильоти артилерїі було. Стовбики всі в окопах лежали. Техніка – все, що можна було скрутили, все викопали. Рік плантацією ніхто не займався. Люди розбіглися", - каже Сергій Ременець представник фермерського господарства «Ягідна країна".

Надихнув фермера роширити тепличне господарство досвід європейських аграріїв, де дуже поширене вирощування плодово-ягідних культур у теплицях. Все під ключ зробили дистриб’ютори відомої європейської компанії. Кажуть, що переваги від встановлення теплиць величезні.

"Ви захищаєте рослину від заморозків дощу граду вітру. Отримуємо якісну ягоду, яку зможете реалізувати раніше. Все інше по гарній ціні - якість. Супермаркети. Багато фірм переходить. Виноград в Італії, черешня в Англії в закритому грунті, і це виручає", - пояснює Олег Дідух, комерційний директор ТОВ «Ай Ті-Лінкс Сервіс».

 Олег Дідух, комерційний директор ТОВ «Ай Ті-Лінкс Сервіс»

Олег Дідух

Асоціація «Укрсадпром» об’єднує більше 250 садівничих підприємств і фермерів. В об’єднанні певнені, що саме теплиці – є перспективним напрямком в Україні. Спільними зусиллями намагаються підняти садівництво на вищу сходинку розвитку в Україні.

"Створили аби допомогти садівникам відстоювати інтереси, виживати, допомагати технологіями, пошуком ринків збуту. Саме з цією метою організовуємо зустрічі, навіть зараз, бо є понтенціал розвитку садівництва. Це дрібний, середній бізнес – на чому базується наша економіка. Фермери, які забезпечують добробут сімей, добробут громад", - каже Олександр Матвієць, голова асоціації «Укрсадпром».

Олександр Матвієць, голова асоціації «Укрсадпром»

Олександр Матвієць

 Теплиці у господарстві «Ягідна країна» у Киселівці

Під час війни аграрії Чернігівщини адаптуються до важких умов. Є державна підтримка, що дозволяє не просто виживати в непростиїх умовах, а й дає можливість розвиватися.   

"Є ряд державних програм, які дають підтримку в більшості невеликим виробникам. Держава підтримує через надання певних гарантій. Є два гранти по тепличним госопдарствам і по садівнитву. У 2023 році є по 2 підприємтва отримали гранти. Ми організували цей захід, щоб на прикладі підпрємства показати те, що це все реально. Все це можна отримати, якщо є бажання займатися тепличним господарством", - каже Олег Крапивний, директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА.

Олег Крапивний, директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА

Олег Крапивний

Семінар для фермерів, які займаються вирощуванням садів, Чернігів, травень 2024 року

Зараз у аграріїв багато роботи. У Киселівці в розпалі догляд за розсадою, яку за сприятливої погоди потрібно вже садити у відкритий грунт. Буде в цьому році і відомий киселівський кавун.

"Ось дивіться, ми прищеплювали. Ось гарбуз і кавун. Забираємо ніжку кавуна, залишаємо гарбуз. Садимо в грунт і виростає кавун", 

Розсада "киселівського кавуна", Чернігівщина

 Теплиці у господарстві «Ягідна країна» у Киселівці

 Теплиці у господарстві «Ягідна країна» у Киселівці

Автори: журналіст Юрій Михуля, камера Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів