Тато загиблого захисника подарував рідному селу дитячий майданчик - у памʼять про подвиг сина

14 ЖОВТНЯ 2024, 09:27

1205

Ярмоленко Анастасія

Тато загиблого захисника подарував рідному селу дитячий майданчик - у памʼять про подвиг сина

Тато загиблого захисника подарував рідному селу дитячий майданчик - у памʼять про подвиг сина

У селі Плугатар Талалаївської громади з вересня у центрі зʼявився новенький дитячий майданчик: деревʼяний, вишуканий, з гірками, спеціальною стінкою для лазіння та бесідкою-альтанкою. Згодом, його пофарбували власними силами селяни. 

У місцевій групі адміністраторка Марина Онанченко 14 вересня писала подяки за допомогу. До доставки та благоустрою майданчика долучилися понад два десятки людей. 

«Щиро дякуємо Аллі Нефьодовій, Аллі Керосинській, Лесі Керасинській, Віталію Керасинському, Людмилі Мусієнко, Ользі Прохорчук, Юлі Сердюк, Семінько Юлії, Надії Володимирівні Яресько, Тані Климуші, Любі Соловей, Аліні Горбань, О. В. Прохорчук, Шакіній Тамарі, а також діткам - Постол Ярославу, Климуші Лері, Климуші Віталію за небайдужість, за те, що знайшли час та пофарбували дитячий майданчик в пам'ять про нашого захисника Журавля Володі.

Дякуємо батькові нашого Захисника Журавлю В. В за таку красу для наших діток. Дякуємо Олені Курській за смаколики.

P. S : А ще хочется подякувати Бутько Сергію, нашому майстру, який зробив таку красу, та моєму чоловіку Онанченко Віті та Олександру Прохорчуку за доставку!». 

Тато загиблого захисника подарував рідному селу дитячий майданчик - у памʼять про подвиг сина

Якщо точніше, то встановлення майданчика стало можливим завдяки місцевому пенсіонеру Валерію Журавлю, батьку загиблого захисника Володимира Журавля, який торік поліг на Луганщині у сумнозвісному Серебрянському лісі. 

Сам Валерій Журавель у Плугатарі живе все своє життя. Це село — це його родина, пише на сторінці Талалаївської селищної ради журналістка Олександра Гостра.

«Ще до війни мої односельці, сім’ї Прохорчук, Бондар, Онанченко організували велику роботу із благоустрою центру села. Зробили його справді красивим. Тут і альтанки є, і клумби. Не вистачає для дітей якихось гойдалок… Вирішив, що я їх подарую дітям. Вірніше, не я, мій син… Я впевнений, що він був би радий, що я так зробив…», - гірко говорить батько. 

Староста Рябухівського сільського округу, куди входить і село Плугатар, Анатолій Гриценко говорить - самим лише майданчиком допомога селу від пана Валерія не обмежується. 

Допоміг батько Героя і місцевій школі, особливо для ремонту спортзалу, де займався спортом його син будучи учнем, та і вже дорослим. Допоміг і всій Плугатарській громаді. Вийшов із ладу насос у свердловині, яка подає воду в оселі, то Валерій Журавель придбав його для всього села. 

«Згадуємо Володю, дякуємо його татові…», - каже староста.

Валерій Журавель зізнається: досі ніяк не звикне до горя. За кілька років він втратив родину, яку любив безмежно.

«Якби жив мій син, я б віддав усе-усе, навіть своє життя. Бо воно без сина втратило суть… Та нічого змінити неможливо. Його немає, а я є… Спочатку, похоронивши сина, я не хотів жити. Не бачив суті життя. Я не звик і не звикну до цього горя. Просто усвідомлюю, що жити треба. Треба до нашої перемоги дожить! Прийду до сина і все йому розкажу! Що все було не даремно…».

Чоловік з дружиною Тетяною зустрілися, коли вже обоє були дипломованими спеціалістами з вищою освітою. Вона — економіст у районному управлінні сільського господарства, він — інженер-механік у колгоспі. Одружилися весною 1986-го. Зупинилися жити у рідному селі Валерія, колгосп молодим спеціалістам тоді побудував будинок. А 23 вересня 1991-го народився син, якого назвали іменем діда Володимира. Того ж року в селі відкрили і середню школу. До цього тут була тільки початкова.

Володимир спочатку хотів стати військовим. Після 9 класу вступав у Київський військовий ліцей імені Івана Богуна. Крім знань, туди ще й медичну комісію проходили дуже прискіпливу. Виявилося, що у сина проблеми із зором. Отож вирішив, що продовжить естафету свого улюбленого вчителя Володимира Григоровича і вступив до Харківської державної академії фізичної культури за спеціальністю «тренер-дослідник, тренер з лижного спорту, вчитель фізичної культури», яку закінчив у 2013-му. 

Тато загиблого захисника подарував рідному селу дитячий майданчик - у памʼять про подвиг сина

Але, хоч син не вступив до військового ліцею ім. І. Богуна, зате був зарахований служити у 1-шу окрему бригаду спеціального призначення ім. Івана Богуна, де і служив.

Після закінчення вишу чернігівець працював учителем фізкультури у Харківській 131-й школі. Та у його матері діагностували тяжку хворобу і Володя повернувся додому. Працював учителем фізкультури в Корінецькій дев’ятирічці, коли її закрили — у Красноколядинській ЗОШ. Був і класним керівником. 

Але хлопець знову повернувся вчителювати у Харків — у 169-ту Харківську гімназію.

З Харкова з початком великої війни Володимир приїхав додому, оскільки гімназія працювала дистанційно. Війна змінила його характер, згадує батько. Він став задумливим. Мовчав. Коли отримав повістку (зареєстрований був у батьківському домі), сказав, що не буде робити броню, хоча міг, як учитель.

«Скажу відверто, я, як батько, просив його подумать. Дуже просив… На коліна ставав перед сином, — умивається сльозами батько. — Ти ж, кажу, у мене єдиний! Ти ж для мене все! Хто мою старість догляне?!

А він мені на те й каже:

— А якщо всі поховаються, що тоді з Україною буде! Давай не будемо сперечатися. Я так вирішив! Все буде добре!

— Я знав, що коли він вирішив, то так і буде! — згадує Валерій Володимирович. — Ми попрощалися із сином 1 квітня 2023-го. Я відвіз його на автобус в Талалаївку і він поїхав на Київ… Обнялися… Берегти себе просив… А вже 3 квітня Володя склав Присягу». 

Його послали на навчання у Велику Британію. Дзвонив звідти. Казав, що вчать не на жарт, що допомагає його фізична підготовка. Згодилися і знання англійської мови. Коли після навчання перекинули у зону бойових дій, телефонував зрідка. Тож друг Володі, сільський хлопець, який живе у Харкові, постійно телефонував батькові Валерію, як тільки Володя вийде на зв’язок. Він ніколи не скаржився. 

«Казав завжди, щоб я не переживав, що у нього все добре… Того дня, як син загинув, я весь день був якийсь тривожний. Чекав дзвінка від його друга. Схотілося на кладовище. Пішов покосив біля могил батьків, дружини… Так було сумно й одиноко. Як дзвонить друг сина і каже із сльозами: «Дядьо Валера! Вовки немає! Він помер від поранення! Мені подзвонили!» Я не хотів повірити. А вже увечері приїхали із ТЦК з похоронкою…»

10 вересня 2023, виконуючи бойове завдання в районі Серебрянського лісу в Луганській області, під час мінометного обстрілу противником Володимир Журавель отримав поранення, несумісні з життям. Усього два тижні не дожив до своїх 32 років…

Похоронили героя 15 вересня у рідному Плугатарі поруч із мамою.

Володимир Журавель

Володимир Журавель

Саме до річниці пам’яті Володимира Журавля встановили у центрі Плугатаря майданчик для дітей…

«Це пам’ять про нього. Хай пам’ятають люди Володю. Бо і він їх дуже любив. У школі вчителі за свої кошти встановили меморіальну дошку, кажуть, щоб він щодня зустрічав вчителів і дітей своєю усмішкою…

Я нікуди не хочу їхати із села. Проживу тут, скільки судилося. Буде можливість, то і надалі допомагатиму чимось односельцям. У пам’ять про сина. Як би я не хотів отримувати тих коштів! Я б хотів сина обійняти! Рік минув, а мені все — ніби подзвонить, ніби ось-ось приїде. Я розумію таких мотивованих хлопців, як мій син — вони ровесники Незалежності, вони дуже дорожать нею. Вірю, що вони відстоять і збережуть країну… дуже дорогою ціною!», - говорить Валерій Журавель.

Тато загиблого захисника подарував рідному селу дитячий майданчик - у памʼять про подвиг сина

Леся Керасинська:

- Царство небесне Герою. Вічна пам'ять куму.

Світлана Ховрик-Рябко:

- Царство небесне, Вові.

Наталя Скрипка:

- Вічна пам'ять Захиснику. А тобі, Валєро, щирі співчуття. Дай Бог тобі терпіння і сили пережити таке горе. Ти виростив мужнього і сильного духом юнака, справжнього Патріота. Твій син справжній Герой, який віддав, до краплиночки, своє життя за наше майбутнє, за майбутнє наших дітей і внуків, за майбутнє України. А тобі низький уклін за такого сина. Тримайся…

Олена Онанченко:

- Я дуже добре знала та пам'ятаю цього Юнака, нашого односельця, сусіда, Героя, як завжди привітного, усміхненого, кмітливого, веселого, радісного, люблячого життя та весь свій рід, друзів. Кожного дня з дитинства Володя пробігав повз двір. Він був настільки світлою дитиною, що не можна згадати на Його обличчі сум чи якусь неприязнь. Але, на жаль, Небеса забирають кращих, а суча війна вириває тих, хто не боїться дивитися їй в очі. Пам'ятаємо, Герої не вмирають.

Марина Онанченко:

- Царство небесне Володі, щира подяка татові Журавель Валерій за щедрість вашої душі 

Ольга Заречнова:

-…Валерію Володимировичу, вічна память вашому синові. Завдяки таким захисникам як ваш Володя, ми ще живі. Ми схиляємо голови перед мужніми синами нашої багатостраждальної України. Розумію ваш біль. Дуже тяжко вам, але треба жити, треба дожити до перемоги, ходити но нього і розповідати вашому сину, що його смерть не дарма, що завдяки таким як він, ми перемогли. Але це буде потім, а зараз робіть діткам добро, вони будуть пам'ятати Володю.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

Якщо і витрачати, то тільки на ЗСУ: що думають чернігівці про «зимову тисячу»

04 ГРУДНЯ 2024, 20:21

Фото

Катерина Кузьміна: Екологічні тренди у пакуванні — ключ до сталого розвитку пивної індустрії

04 ГРУДНЯ 2024, 19:23

На Чернігівщині лось напав на дві автівки

04 ГРУДНЯ 2024, 18:17

Громада придбала грейдер. Щоб ремонтувати дороги

04 ГРУДНЯ 2024, 17:24

Ветеранам у громадах вручили сертифікати на житло

04 ГРУДНЯ 2024, 16:49

Пряма мова

Жирохов: у нас замало ракет, ворог користується помилками командування, миротворців не буде

04 ГРУДНЯ 2024, 16:17

Мешканка Чернігівщини втратила 50 тисяч гривень через фейкове оголошення у Facebook

04 ГРУДНЯ 2024, 15:40

ТОП-переглядів